• (Alış) 5.363 TL
    • (Satış) 5.373 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

1 Dolar ile Ankara’da Neler Yapılır?

1 Dolar ile Ankara’da Neler Yapılır?
11 Ağustos 2018 02:12

Döviz kurunun dalgalanmasını herkes gibi ben de merakla takip ediyorum. Biraz döviz kuru stresinden uzaklaşıp eğlenmek amaçlı “1 Dolar ile Ankara’da neler yapılır?” sorusunun cevabını bu yazımda sizler için derledim.

“1 Dolar ile Ankara’da ne yapılabilir ki?” demeyin. Ankara’da 1 dolar ile yapılacak birçok etkinlik mevcut.

Ahlatlıbel Parkı’nı ziyaret edebilir, dilediğiniz gibi bu park içindeki spor aletlerinden yararlanabilir, ciğerlerinizi oksijenle doldurduktan sonra 1 dolar gibi bir ücreti sadece yola harcayabilirsiniz. Ahlatlıbel’e yakınsanız ve yürüyüşü seven bir yapınız varsa, cebinizdeki bu 1 dolarla vücudun su ihtiyacını karşılamak adına 6 adet su alabilirsiniz. 

Sabah kahvaltınızı 6 simitle yapabilirsiniz.”La bebe simit çaysız olur mu hiç? Mideye oturur!” diyorsanız 4 simitin yanına alacağınız 2 çay ile 1 dolar harcayabilirsiniz. Çay içmek için ideal birçok çaycı da mevcuttur Ankara’da. Bu çaycılarda içeceğiniz çayı 1 dolarlık bir bütçe ile 6 adet içebilirsiniz.

Eymir Gölü’nü ziyaret ederek burada doğadan faydalanabilir, gidiş-geliş yol masrafıyla yine sadece 1 dolar harcayabilirsiniz.

1 doların yalnızca belli bir kısmını harcayarak Ankara’nın köşebaşı tavukçularında tavuk döner-ayran ikilisini rahatlıkla tüketebilirsiniz. Ayran demişken, benden size tavsiye olsun. Simit yanına çay düşünmeyin! 4 simitin yanına 2 ayran alıp, simit-ayran ikilisini deneyin. Hem doyurucu hem de hesaplı bir şekilde gününüzü tamamlayacağınızın garantisini size verebilirim.

Hayvanseverler için yapılabilecek en güzel etkinliklerden birisi de, Kızılay Meydanı’nda yem alarak kuşları beslemek olacaktır. Sadece 1 dolarla 1 kg yem alabilir ve kuşları rahatlıkla besleyebilirsiniz.

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X