• (Alış) 5.363 TL
    • (Satış) 5.373 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

1930’dan Beri: Yeni Tavukçu Lokantası

1930’dan Beri: Yeni Tavukçu Lokantası
24 Eylül 2018 04:01

1930’da Ulus’ta kurulmuş olan Tavukçu Lokantası, daha sonrasında İnkılap Sokak’a taşınmış ve 2016’da yıkılarak hizmetini sonlandırmış. Ancak bunun üzerine Tavukçu Lokantası’nda uzun yıllar çalışan Osman Balbuk ve Kenan Aykurt’un ortaklığında Yeni Tavukçu Lokantası olarak Bayındır Sokak’ta yeniden hizmete girmiş.

1930 yılından beri kendine has geleneğini sürdüren Yeni Tavukçu Lokantası’nın sıcak aile ortamı özelliğini kaybetmediğini dile getiren Osman Balbuk, patron-işçi ilişkisinden ziyade ağabey-kardeş ilişkisiyle büyüdüklerini ve bu şekilde de hizmetlerini devam ettirdiklerini söylüyor. 

Yeni Tavukçu Lokantası’nda hazırlanışı ve servisi bakımından oldukça beğenimi kazanan levrek buğulama, şu ana kadar tattığım en lezzetli su ürünlerinden bir tanesiydi. Çalışanların oldukça sıcak tavrı ve özellikle başgarson İlhan Şimşek’in güler yüzü Yeni Tavukçu Lokantası’nda hoş bir vakit geçirmemi sağladı. Bangır bangır müzik çalmayan mekanda müziğin muhabbeti esir aldığı değil de muhabbetin masayı esir aldığı bir ortam oluşuyor.

1930 yılından bu yana geleneğini devam ettiren Yeni Tavukçu Lokantası’nda fiyatlar da oldukça makul seviyede tutulmuş.

Deniz ürünleri fiyatları güncel olarak değişmekle birlikte beyaz ve kırmızı et ürünlerinin fiyatları 25 TL ile 40 TL arasında değişim gösteriyor. Zeytinyağlı çeşitleri ve mezeleri 12 TL’den müşterilerine sunan Yeni Tavukçu Lokantası’nda alkollü içecek fiyatları da yiyecek çeşitleri gibi diğer alkollü restoranlara nazaran oldukça makul seviyede tutulmuş.

Kızılay’daki mekanlar göz önüne alındığında hem gürültüsüz ve nezih bir ortam oluşturan hem de aile, eş ve dostla rahatlıkla muhabbetin dibine vurabileceğiniz Yeni Tavukçu Lokantası’nda ismindeki tavukçu ibaresine aldırış etmeksizin kırmızı ve beyaz etlerin tümünü tüketebilirsiniz.

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X