• (Alış) 5.363 TL
  • (Satış) 5.373 TL
  • (Alış) 6.076 TL
  • (Satış) 6.087 TL

24. Uluslararası Beypazarı Festivali (6-9 Eylül)

24. Uluslararası Beypazarı Festivali (6-9 Eylül)
10 Ağustos 2018 19:35

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Uluslararası Beypazarı Festivali, 2018 yılında 24’üncü kez düzenleniyor. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali için tüm hazırlıklar devam ediyor.

Ankara’nın turizm merkezi olan Beypazarı ilçesi; Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşan tarihi evleri, el zanaatları ve yöresel yemekleriyle dikkat çekiyor. Türkiye’nin her bölgesinde binlerce turisti ağırlayan ilçe, görkemli etkinliklere de sahne oluyor. Bu etkinliklerden en dikkat çekeni ise Uluslararası Beypazarı Festivali.

6 Eylül 2018 Perşembe günü Hırkatepe Mahallesi’nde Gazi Gündüzalp’i anma etkinlikleri ile başlayacak olan festivalde geleneksel ata sporları, mehteran ve seğmen ekibi gösterileri sahnelenecek.

Beypazarı ilçesinin sembollerinden biri olan havuç konseptli yarışmaların da yer alacağı festivalde, Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından ‘Geleneksel Beypazarı Yöresel Kıyafetleri’ defilesi gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, kahramanlık türküleri ekibi, kent orkestrası ekibi, mahallede şenlik var gösteri ekibi festivale renk katacak. Ayrıca TRT sanatçılarının yanı sıra Mustafa Yıldızdoğan ve İrem Derici konserleri ile dopdolu geçecek.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Ankara'daki Festivaller Listesi | La Ankara
  26 Ekim 2018 03:22

  […] çapta sanatçıların katılımıyla renkleniyor. 2018 yılında düzenlenen festivalle ilgili 24.Uluslararası Beypazarı Festivali başlıklı yazımızdan bilgi […]

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X