• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

29 Ekim Ankara Fener Alayı

29 Ekim Ankara Fener Alayı
24 Ekim 2016 13:38

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın hazırlıkları, tüm yurtta olduğu gibi Ankara’da da devam ediyor. 29 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek etkinliklerden biri de Ankara Fener Alayı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve duyurulan Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı’nın saati ve kortej güzergahı açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıl dönümü Ankara’da coşkuyla kutlanacak. 29 Ekim’de Çankaya Belediyesi Anıtpark’ta Kenan Doğulu ile, Yenimahalle Belediyesi ise saat 18.30’da Ragıp Tüzün Parkı’ndan başlayacak meşaleli yürüyüş ve konser ile Cumhuriyet coşkusunu paylaşırken; Ankara Büyükşehir Belediyesi de kortej yapılacağını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, saat 18.00’da Ulus Heykel önünden 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’na kortej düzenleyecek. Kortejde gösteri grupları izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak. Kortej boyunca çocuklara ve büyüklere 10 binlerce hediye dağıtılacak. Fener Alayı ile gecenin aydınlanacağı korteje Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılımı bekleniyor.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar