Akyurt Belediyesi Çalışanlarından Hatıra Ormanı!

Akyurt Belediyesi Çalışanlarından Hatıra Ormanı!
27 Mayıs 2016 14:42

Akyurt Belediyesi Çalışanları Hatıra Ormanı, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve İlçe Kaymakamı Tuğba Yılmaz’ın da katıldığı ağaç dikimiyle oluşturuldu.

Başkan yardımcıları İlhan Şener ve Ayla Can ile çok sayıda Akyurt Belediyesi personelinin de yer aldığı Büğdüz mevkiindeki ağaç dikim etkinliğinde bin adet ağaç dikildi.

Akyurt’un hem gelişmesi hem de yeşil kalması için uğraş verdiklerini belirten Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, ilçemizdeki ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili olarak “Her yıl 20 – 25 bin kadar ağaç dikimi, 10 bin civarı da öğrencilere, okullara ağaç dağıtımı yapıyoruz. Park sayımız ise 53 oldu. Üniversiteler, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte her yıl ilçemizde ağaç dikme etkinliği düzenliyoruz. Bu yıl Akyurt Belediyesi çalışanlarımız da kendi ormanını oluşturdu. Akyurt Belediyesi Çalışanları Hatıra Ormanı adını verdiğimiz ormanımıza personelimiz ve Kaymakamımız ile birlikte ağaç diktik. 2016 yılının başından bu güne kadar da toplam 12 bin ağaç sayısına ulaştık. Biz sanayi bölgesi olmamızın yanı sıra, dumansız sanayiye ilçemizde yer açarak, yeşil bir Akyurt’u bizden sonraki nesillere bırakmak amacındayız.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın