Akyurt’ta Kukla ve Balon Şovu!

Akyurt’ta Kukla ve Balon Şovu!
31 Mayıs 2016 21:22

Akyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün projesi olan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, çocukları balon ve kukla şovlarıyla buluşturma etkinliği Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş proje ile ilgili düşüncelerini “Kültürel değerlerimize sahip çıkmak, gelecek nesillere kültür ve sanat zenginliklerimizi doğru biçimde anlatmak, çocuklarımızın el becerilerini geliştirmeleri ve geleneksel çocuk eğlencesi kültürünü hatırlamaları amacıyla kukla ve balon şovu projemizi Kültür ve Turizm Bakanlığımıza sunduk. Bakanlığımız da projemize olumlu yanıt verdi ve etkinliği gerçekleştirdik. İlçemizde her zaman sanatsal faaliyetlerin destekçisi olduk. Çocuklarımızın, salonumuzda unutmayacakları anlar yaşamalarına vesile olduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerine ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle aktardı.

Öte yandan salonda yer alan ve projeyi takip eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan, Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’a kendi yaptığı ebru tablosunu hediye etti.

Bir Yorum Yazın