• (Alış) 5.371 TL
    • (Satış) 5.381 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Ankara 19 Mayıs Stadyumu Yıkılıyor!

Ankara 19 Mayıs Stadyumu Yıkılıyor!
18 Temmuz 2018 09:20

Bir süredir gündemde olan Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkılma planı, uygulamaya konuldu. 1936 yılında açılan tarihi Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkımına başlandı. Stadyumu paylaşan iki Ankara ekibi Ankaragücü ve Gençlerbirliği sezonun ilk yarısındaki iç saha maçlarını farklı stadyumlarda oynayacak. Yıkılan eski stadyumun olduğu yere yeni bir stadyum inşa edilecek.

Ankaragücü, Afyon’da Oynayacak

Ankaragücü, sezonun ilk yarısındaki iç saha maçlarını Afyon’da oynayacak. Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner’in stadyumun yıkımının ertelenmesi için yaptığı çalışmalar olumsuz sonuçlandı. Eryaman Stadyumu tamamlandıktan sonra iç saha maçlarını Ankara’da oynayacak olan Ankaragücü, bu stadyumun bitmesi için gün sayıyıyor. Ankaragücü taraftarları ise uzun süre sonra Süper Lig’de mücadele edecekken, Ankara dışında oynama konusunda tepkilerini dile getiriyor. Taraftarlar, Twitter üzerinden #AnkaragücüAnkaradaOynasın hastag’i ile paylaşımlarda bulunuyor.

Gençlerbirliği Yenikent’te

Yeni sezonda TFF 1.Lig’de mücadele olan Gençlerbirliği, Osmanlıspor Kulübü’ne başvuruda bulunarak Yenikent Asaş Stadyumu’nu paylaşma talebini iletmişti. Yapılan görüşmeler olumlu geçti ve Gençlerbirliği’nin iç saha maçlarında Yenikent Asaş Stadyumu’nu kullanma konusunda anlaşma sağlandı.

Melih Gökçek ve Mehmet Yiğiner Polemiği

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, hem 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkımının geciktirilmesi hem de bu süreçte Ankaragücü’nün maçlarını Yenikent’te oynaması için girişimlerde bulundu. Melih Gökçek, Ankaragücü’nden Osmanlıspor’a böyle bir talep gelmediğini belirtirken, resmi başvuruda bulunan tek kulübün Gençlerbirliği olduğunu söyledi. İkili arasında sosyal medya üzerinde polemik başlarken, her iki taraf da birbirlerini suçladı.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X