• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

Ankara Devlet Tiyatrosu 2017 Yeni Oyunlar

Ankara Devlet Tiyatrosu 2017 Yeni Oyunlar
5 Ekim 2016 13:32

Yaklaşık 4 aylık aranın ardından Ankara Devlet Tiyatrosu’nun perdeleri 1 Ekim 2016 itibariyle izleyicilere açıldı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yeni dönem programı açıklanırken, tiyatro severlerin merak ettiği şeylerin başında yeni oyunlar geliyordu. Geçtiğimiz sezonlara göre daha kalabalık bir takvim sunan Ankara Devlet Tiyatrosu, 2016-2017 sezonu için 4 yeni oyunu izleyicilerle buluşturacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun güncel programına bu linke, bilet satın almak için Biletiva.com sitesine ulaşabilirsiniz. Ankara devlet tiyatrolarının Ekim 2016 programına buradan ulaşabilirsiniz.

İşte Ankara Devlet Tiyatrosu’nun 4 prömiyeri:

Felatun Bey ile Rakım Efendi

Ahmet Mithat Efendi’nin yanlış batılılaşmayı konu aldığı romanı, ilk kez 2012 yılında oyunlaştırılmıştır.

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

Tarihi dönemleri anlatan oyunları sevenlere müjde! Orhan Asena oyununda Kanuni Sultan Süleyman’ın oğulları Bayezid ve Selim arasında yaşanan taht kavgalarını anlatıyor.

Rumuz Goncagül

Müzikal komedi şeklinde olan Oktay Aracı’nın eserinde, evlilik hayalini gazeteye yazdığı rumuzla gerçekleştirmek isteyen Gülsüm’ün hikayesi anlatılmakta.

Sacide

Kadın oyun yazarlarımızdan Ülker Köksal, kadının toplumdaki kimlik arayışını ve farkındalığını Sacide’de ele alıyor.

ankara-devlet-tiyatrosu-yeni-oyunlar-2017

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar