• (Alış) 5.779 TL
    • (Satış) 5.79 TL
    • (Alış) 6.694 TL
    • (Satış) 6.706 TL

Ankara Valiliği’nden Dolandırıcılık Uyarısı!

Ankara Valiliği’nden Dolandırıcılık Uyarısı!
28 Temmuz 2016 17:55

Ankara Valiliği, son günlerde yaygınlaşan yeni bir dolandırıcılık tehdidine karşı vatandaşları uyardı. ‘FETÖ/PDY Terör Örgütüne üye olduğunuz, para yardımı yaptığınız için evlerinizde arama yapacağız’ şeklinde bir beyan ile kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan dolandırıcıların, bu yöntemle insanları dolandırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Ankara Valiliği, tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

”İlimizde, son zamanlarda iletişim kanalları vasıtasıyla yeni bir yöntem kullanılarak dolandırıcılık yapıldığı görülmektedir.

Şüpheli şahıslar, kendilerini; polis, savcı veya kamu görevlisi olarak tanıtmakta ve vatandaşlarımızı: “FETÖ/PDY Terör Örgütüne üye olduğunuz, para yardımı yaptığınız için evlerinizde arama yapacağız.” beyanıyla dolandırmaya çalışmaktadırlar.

Vatandaşlarımızın, kendilerini arayarak, örgüt soruşturmasından çıkabilmeleri için paralarını veya değerli ziynet eşyalarını isteyen bu şahıslara itibar etmemesi ve bu kişileri, emniyet birimlerine ihbar etmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar