• (Alış) 5.779 TL
    • (Satış) 5.79 TL
    • (Alış) 6.694 TL
    • (Satış) 6.706 TL

Ankara’da Cinsel İçerikli Kartvizite Tutuklama

Ankara’da Cinsel İçerikli Kartvizite Tutuklama
7 Nisan 2017 18:55

Cinsel içerikli kartvizitler, artık Ankara’da kaldırımlarda görmeye alıştığımız bir manzara oldu. Ankaralılar için oldukça sıradan hale gelen bu durum, sadece şehir dışından gelip de bu manzarayı görenler tarafından şaşılacak bir şey haline geldi. Zaman zaman haberlere konu olan Ankara’daki cinsel içerikli kartvizitlerle mücadele, artık daha sıkı bir şekilde uygulanacak gibi görünüyor.

7 Nisan Cuma günü haber sitelerinde yayınlanan olaya göre; Ankara’da cinsel içerikli kartvizitleri dağıttığı gerekçesiyle yakalanan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan zanlı, aynı suçu yeniden işleyince tutuklandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Kızılay civarında cinsel içerikli kartvizitleri dağıttığı belirlenen C.İ.’yi gözaltına aldı.

Ankara 8. Sulh Ceza Hakimi Yunus Süer, sorgulanan zanlının, “fuhşu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Savcılık, soruşturma neticesinde, zanlı hakkında “fuhşu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak” suçlamasıyla dava açabilecek.

TCK’daki değişiklikle hapis cezasının önü açılmıştı

Cadde ve sokaklarda son yıllarda sıklıkla rastlanan fuhuş amaçlı kartvizitlerle ilgili toplumun çeşitli kesimlerinin “etkili mücadele” talebi üzerine TBMM’de yasal düzenleme yapılmıştı. Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) “fuhuş” başlıklı 227. maddesine 24 Kasım 2016’da “Fuhşu kolaylaştırmak veya fuhşa aracılık etmek amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan kişi bir yıldan 3 yıla kadar hapis ve 200 günden 2 bin güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılır.” fıkrası eklenmişti.

 

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar