• (Alış) 5.371 TL
    • (Satış) 5.381 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Ankara’da Yaşayanlar İçin 9 Pratik Mobil Uygulama

Ankara’da Yaşayanlar İçin 9 Pratik Mobil Uygulama
21 Kasım 2016 16:18

Ankara’da gündelik hayatı kolaylaştıran 9 mobil uygulamayı, bu yazıda derledik! Hem Android hem de iOS için hazırlanan uygulamalar, hayatımızın birçok noktasında bizlere kolaylık sağlıyor. Belediyeler de bu konuda çalışmalar yaparak özellikle trafik ve ulaşım hizmetleriyle ilgili mobil uygulamalar yayınlıyorlar.

1- EGO Cep’te

ego-cepte-uygulamasi

EGO Genel Müdürlüğü tarafından EGO Cep’te uygulaması hem Ankara içi otobüs ulaşımı hem de metro ulaşımında kullanılmaktadır. Uygulamayı kullanarak durak numarası ile o durağa gelen otobüsleri, kaç dakika kaldığını ve nerede olduğunu görebiliyorsunuz. Ayrıca AnkaraKart’ta kalan bakiyenizi de yine uygulama üzerinden öğrenebiliyorsunuz.

iOS İndir
Android İndir

2- ABB Mobil

abb-mobil-uygulamasi

Ankara Büyükşehir Belediyesi mobil uygulaması olan ABB Mobil, belediyenin web ortamında verdiği hizmetlerin telefonlar için daha kullanışlı hale getirilmiş şeklidir. Ankaralı vatandaşlara 7/24 hizmet vermeyi amaçlayan ABB Mobil uygulamasında nöbetçi eczaneler, arıza takip, Ankara bülteni, yol çalışmaları, hal fiyatları ve trafik ile ilgili bilgiler verilmektedir.

iOS İndir
Android İndir

3- Başkent 186

baskent-186-mobil-uygulama

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yayınlanan Başkent 186 isimli mobil uygulama sayesinde hızlı bir şekilde arıza kaydı yapabilir, bakım ve planlı kesintileri takip edebilirsiniz. Ayrıca arıza kayıtlarım bölümünde arıza bildirimlerinizin takiplerini yapabilirsiniz.

iOS İndir
Android İndir

4- Video360

ankara-video360-mobil-uygulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mobil uygulamalarından biri olan Ankara Video 360, Ankara’daki birçok yeri sanal tur aracılığı ile gezmenize imkan vermektedir. Ankara’nın işlek bölgelerini ve turistik yerlerini 360 derece video ya da 360 derece sanal tur ile gezmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

iOS İndir
Android İndir

5- InfoTrafik ANKARA

infotrafik-ankara-mobil-uygulama

Mireo tarafından yayınlanan Info Trafik Ankara mobil uygulaması, Ankara trafiğinde vakit geçirenler için ideal bir uygulama. Sürekli güncellenen Ankara trafik verilerine uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. InfoTrafik Ankara uygulamasında Ankara’daki trafik akış yoğunluğunun özet olarak harita üzerinde görebilir, kaza, yoğunluk ve yol çalışması gibi trafik olaylarının gecikme, akış hızı verileriyle takip edebilir, kendi konumunuzu harita üzerinde görerek yolda giderken daha ne kadar trafik de kalacağınızı anlayabilirsiniz.

iOS İndir
Android İndir

6- BiTaksi

bitaksi-mobil-uygulamasi

İstanbul’dan sonra Ankara’da da hizmete girmesiyle beraber taksi kullananların imdadına yetişen Bi Taksi uygulaması, oldukça kullanışlı. Bulunduğunuz bölgeye en yakın taksiyi bulup, size yönlendiren BiTaksi uygulaması Ankara’da en sık kullanılan mobil uygulamalardan biri. BiTaksi uygulaması ise size yönlendirilen sürücünün ismini, resmini, puanını, taksinin plakasını ve kaç dakikada size ulaşacağını görüyorsunuz. Ayrıca BiTaksi’nin en güzel özelliklerinden birisi, kredi kartı ve BKM Express ile ödeme imkanı sunması.

iOS İndir
Android İndir

7- TCDD e-Bilet

tcdd-e-bilet-mobil-uygulama

TCDD tarafından yayınlanan TCDD e-bilet uygulaması ile tren bileti işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yenilenen Ankara Garı ile birlikte Hızlı Tren için bir merkez haline gelen Ankara’dan yapacağınız seyahatlerde bu uygulamayı kullanabilirsiniz. TCDD e-Bilet uygulaması ile tren bileti satın alabilir veya seferler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

iOS İndir
Android İndir

8- Congresium

congresium-mobil-uygulama

Ankara’nın en çok ilgi gören etkinlik merkezlerinden biri olan Congresium’un mobil uygulaması, Ankaralıların kullanabileceğin uygulamalardan bir tanesi. Congresium’un 80.000 metrekarelik kullanım alanı, 10.000 metrekarelik fuar ve sergi salonları ile Ankara’nın en kaliteli organizasyonlarına imza atan Congresium’un mobil uygulamasında Congresium hakkında genel bilgilendirme, teknik altyapı, interaktif kat planları ve kapasite bilgisi, Ankara hakkında, otel, müze ve alışveriş merkezlerine ait detay ve mesafe bilgilerinin yanında etkinlik bülteni ve takvimi, iletişim bilgileri gibi başlıklar bulunuyor.

iOS İndir

Android İndir

9- ASKİ

aski-mobil-uygulama

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yayınlanan ASKİ mobil uygulaması, Android kullanıcılarının Ankara için tercih edebileceğini programlardan biri. ASKİ mobil uygulaması ile su işlemlerinizi online olarak yapabiliyorsunuz. Fatura sorgulama, arıza bildirimi, fatura ödeme gibi işlemlerinin yanında su kesintileri, barajların doluluk oranı ve su analiz sonuçlarını anında öğrenebilirsiniz.

Android İndir

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X