”Ankaragücü Kayyuma Devredilemez”

”Ankaragücü Kayyuma Devredilemez”
4 Mayıs 2016 15:57

Ankaragücü Yönetim Kurulu, Mehmet Yiğiner başkanlığında kahvaltı organizasyonunda bir araya gelerek 2015-2016 sezonu ve gelecek sezon ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Ankaragücü Başkan Yardımcısı Ercan Soydaş’ın ev sahipliğini yaptığı toplantıda, Ankaragücü Yönetim Kurulu’nun istifa ederek kulübü kayyuma bırakmasının mümkün olmadığı ve ilk gün ki heyecanla çalışmaya devam edileceğinin altı çizildi.

Hiçbir geliri olmayan ve yaklaşık olarak aylık bir trilyon civarında gideri olan bir kulübü yaşatıp son maça kadar yarışmanın içinde tutmanın gözlerden kaçmayacak bir başarı olduğuna vurgu yapılan açıklamada özetle şu görüşlere yer verildi:

“Sezona şampiyonluk parolasıyla başladık. Transfer yasağını kaldırabilmek için gerekli kaynağı hedeflediğimiz sürede bulamadığımız için doğal olarak transfer yapmakta da geç kaldık. Yaşanan gecikme yeni transferlerimizin kapma geç katılmasına yol açtı. Bu nedenden ötürü de yeni transferlerimiz çok iyi bir kamp dönemi geçiremedi ve bu durum ligin başlamasıyla birlikte maçlara yansıdı. Ligin ilerleyen haftalarında sezon başı vaat edilen ekonomik yardımların gecikmesi ve belirli bir kısmının gerçekleşmemesi hiçbir geliri olmayan ve yaklaşık olarak aylık bir trilyon civarında gideri olan kulübümüzde sportif başarısızlığa yol açsa da, yaşamsal faaliyetlerimizi sürdürebilmemiz ve son maça kadar yarışmanın içinde olmamız küçümsenemeyecek bir başarıdır.

2015-2016 sezonunda arzulanan sportif başarıya ulaşmamamız taraftarlarımız ve camiamız içerisinde duygusal tepkilere yol açmıştır. Demokratik kurallar çerçevesinde temel insan hak ve özgürlükleri gözetilerek, kişilik haklarına saygı duyularak yapılan her tepkiyi anlayışla karşılamaktayız. Fakat her türlü olumsuz şartlara rağmen kulübümüzün yaşatılabilmesi gerçeğinin de göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Kulübümüzü yaşatabilecek, yapılandırılan borçları düzenli bir şekilde ödeyebilecek, kadroyu muhafaza edip gelecek ile ilgili hedefler oluşturup mevcut yönetimimizin emeklerini de gözetecek güçlü bir ekonomik yapıya sahip ehliyetli ve liyakatlı birileri çıkarsa Mayıs ayı içerisinde Genel Kurul yapıp görevi devredeceğimizi belirtmemize rağmen gelinen süreçte bu özelliklere sahip hiç bir aday çıkmamıştır.

Ankaragücü Yönetim Kurulu olarak istifa kararı alıp kulübümüzün kayyuma devredilmesine asla izin vermeyiz. Bu anlamda dün olduğu gibi bu günde, yarında kulübü yaşatmak için gücümüzün yettiği ölçüde ilk gün ki heyecanla çalışmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Taraftarlarımız ve camiamız ile bizlerde aynı duygu yoğunluğunu yaşıyor ve bir an önce arzulanan başarıya ulaşmayı istiyoruz. Başarı sadece Yönetim Kurulumuzun ve taraftarlarımızın isteği ile elde edilmiyor. Başarı tüm şehrin inanıp, kenetlenip tek vücut olmasıyla elde ediliyor. Ülkemizde bunun birçok örneklerini gördük. Kısaca Yerel yöneticilerimiz, mülki amirlerimiz, milletvekillerimiz, Ankaralı iş adamlarımız ve Ankara halkı kenetlenir tek vücut olur ve gerekli destek sağlanırsa Yönetim Kurulumuzun da gayretleriyle başarı kendiliğinden gelir.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ‘İmalat-ı Harbiye Spor Gücü’nün daim ve muzaffer olması için gece gündüz demeden kararlılıkla çalışacağız’ ”

Bir Yorum Yazın