• (Alış) 5.371 TL
    • (Satış) 5.381 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Ankara’nın Gençlik Pınarı

Ankara’nın Gençlik Pınarı
3 Ekim 2016 00:19

Ankara’nın simge mekanlarından Gençlik Parkı ve çoluk çocuk genç yaşlı tüm aile için eğlencenin kaynağı Lunapark. Ankara’nın merkezinde yer alan Gençlik Parkı şehrin hem konum olarak hem de manevi olarak merkezinde yer alıyor. Ana giriş tarafında bulunan tarihi tren garı, diğer tarafta yer alan 19 Mayıs Stadı, Ankara’nın merkezi semtlerinden Ulus’a yürüme mesafesindeki Gençlik Parkı nesiller boyunca Ankaralıların eğlence için bir numaralı uğrak mekanlarından biri oldu. Yakın zamanda gördüğü tadilat ve iyileştirmelerden sonra özellikle temizlenmesi, modernleşmesi ve Lunapark’taki oyuncakların geliştirilmesiyle günümüzde de ilgi çekmeye devam ediyor.

Şu an sadece seyirlik olarak hizmet veren havuzunda gözler eski su bisikletlerini ve kayıkları arasa da Gençlik Parkı doğanın içinde yürüyüş ve sohbetlerin yapıldığı modern bir şehir içi park olarak Ankaralıların hayatında yer alıyor. Aile gazinolarının yerini alan kafelerle daha geniş bir kitleye hitap eden Gençlik Parkı dondurmadan semaverde çaya, mis gibi kokusuyla haşlanmış mısırdan çeşit çeşit lezzetle misafirlerinin damak zevkine hitap ediyor.

Doksanlı yılların başında kaldırılan minyatür trenlerle Gençlik Parkı’nı gezmiş bir insan olarak zaman zaman parkın eski halini yaddediyorum fakat yeni halinin de hakkını vermek gerek. Başkentin göbeğinde insanların rahat rahat gezebildiği, çeşit çeşit oyuncakla gönlünce eğlenebildiği böyle bir park olması Ankaralı olmanın en güzel özelliklerinden birisi. Siz de yazdan kalan son güleri yaşadığımız şu sıralar Gençlik Parkını ziyaret edin ve güzel havanın keyfini çıkarın.

Yazan: Oktay AYDIN

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X