• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

”Ankara’nın Oyları” Nedir?

”Ankara’nın Oyları” Nedir?
14 Nisan 2017 00:03

Ankara’nın Oyları, kısaca bağımsız seçim gönüllüleridir. Herhangi bir siyasi partiyle ilişkisi bulunmayan Ankara’nın Oyunları, özgür demokrasinin bel kemiğini oluşturan adil/şeffaf bir seçim süreci ve bu sürece katkıda bulunmayı isteyen Ankaralılar’dan oluşmuşmaktadır.

İlk olarak 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinden yaklaşık iki gün önce kurulan Ankara’nın Oyları ekibi, bugüne kadar; 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri, 1 Haziran 2014 Tekrar Seçimleri, 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimleri, 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimlerinde görev almıştır.

Çoğulcu ve katılımcı demokrasi ile birlikte adil ve şeffaf seçimlerin yaşanması için çabalayan Ankara’nın Oynları ekibi, bağımsız gönüllülerde oluşmakta ve her seçim öncesinde insanları seçim görevlisi olması ve seçimlere katılması için teşvik etmektedir. Bu doğrultuda çok sayıda eğitim verilmekte ve bilgilendirme yapılmaktadır.

Ankara’nın Oyları ekibini internet sitelerinden, Facebook sayfalarından ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar