• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

Ankara’nın Pamuk Şeker İnsanları

Ankara’nın Pamuk Şeker İnsanları
18 Temmuz 2017 00:43

Facebook’ta yayın yapan Ankara’da Trafik sayfasının yöneticisinin paylaştığı bir fotoğraf ve yazıyla haberdar olduk pamuk şeker satan amcadan. Mavi Göl’de pamuk şeker satarak geçimi sağlayan amcanın hikayesi, okuyan herkesi üzdü. Ama Ankara’nın güzel insanlarının hikayesi, bu yazıdan sonra başladı. Biz de La Ankara ekibi olarak amcanın hikayesini buradan paylaşarak, daha fazla kişiye duyurmak istedik.

Ankara’da Trafik isimli Facebook sayfasında paylaşılan iki fotoğraf ve bir açıklama, insanların bir anda seferber olmasını sağladı. Mavi Göl’de pamuk şeker satarak geçinen amcanın eşi, kanser hastası. Yıllarca çiftçi olarak çalıştığı için emekliliği de yok. Bir oğlu 35 yaşında vefat eden amcaya kızı destek oluyor. 2 torunu ile Ayaş’ta kiralık bir evde oturuyor.

Amcanın hikayesi ve adresi paylaşıldıktan sonra sosyal medyadan olayı duyanlar, hem amcanın halini hatırını sormak hem de maddi-manevi destek olmak için kendisini ziyarete gidiyor. Kirasını karşılayan da var, elinden geldiğince erzak yardımı yapanı var amcanın hatırını sormak için giden de.

Gitmek, yardım etmek isteyen takipçilerimiz için amcanın adresi: Yeni Bayındır Mahallesi, Şehit Bayram Tekin Sokak, Yaşar Apartmanı, No:1 KAYAŞ/ ANKARA

Gelişmeleri Ankara’da Trafik sayfasının bu linkinden takip edebilirsiniz.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar