• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

Ankara’nın Satranç Takımı Seçildi!

Ankara’nın Satranç Takımı Seçildi!
21 Mart 2017 12:14

Ankara Kalkınma Ajansı ve Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin işbirliği ile düzenlenen Ankara Temalı Satranç Takımı Tasarım Yarışması, sonuçlandı. Ankara temalı satranç takımı tasarımlarının yarıştığı yarışmada, birinciliği Selim Kocaman’ın tasarımı aldı.

Toplam 28 tasarımın değerlendirildiği yarışmada; ilk tur elemede 12 eser ikinci tura geçti. İkinci tur sonuç turunda ise 6 tasarım oy birliği ile birinci, ikinci, üçüncü, mansiyon ve jüri özel ödülü olarak dereceye girdi.

Yarışmanın sonucunda birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL ve 3’er mansiyona ise 1.000 TL ödül verildi.

Yarışmanın ilk kez düzenlendiğine dikkat çeken Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık şu değerlendirmelerde bulundu: “İkonik anlamı olan eserlerin tasarım nesnesine dönüşmesi konusunda çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Ankara’yı simgeleyen anıtların, heykellerin satranç tahtası üzerinde hayat bulma fikrini son derece anlamlı ve yaratıcı buluyoruz. Özellikle amatör sanatçıların, gençlerin, öğrencilerin ilgisi bizi şaşırttı. Biz bu projeden, Ankara olarak tasarımı, anıtsal eserleri gündelik hayata katmaya yönelik projelere devam etmemiz gerektiğini anladık. Ödül alan eser sahiplerini ve emek harcayan tüm yarışmacılarımızı tebrik ediyorum.”

Birinci – Selim KOCAMAN

İkinci – Çiğdem ASLANTAŞ

Üçüncü – Hüseyin BARAN

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar