Arçelik’ten Ankara’ya 4 Yeni Mağaza

Arçelik’ten Ankara’ya 4 Yeni Mağaza
2 Mayıs 2016 17:02

Arçelik, Ankara’ya 4 yeni konsept mağaza açtı. Mamak, Pursaklar, Şaşmaz ve Sincan’da Arçelik konsept mağazaları, modern perakendecilik anlayışına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Konu ile ilgili olarak konuşan Arçelik A.Ş. Türkiye’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer, “Modern perakendecilik konusunda dünyadaki en son uygulamaları, mağazalarımız aracılığıyla tüketicilere sunmayı amaçlıyoruz. Perakendede 500 bin metrekareye ulaşan mağaza alanımız ile bir dönüşüm projesi gerçekleştiriyoruz. Ankara’da açtığımız 500 ila 900 metrekare arasında değişen yeni konsept mağazalarımız tüketici elektroniği ve beyaz eşyadaki geniş ürün gamıyla bu dönüşümün ilk uygulamaları olacak” dedi.

 

Türkiye’de modern mağazacılık uygulamalarını yaygınlaştıracaklarını ifade eden Can Dinçer, sözlerine şöyle devam etti: “Hedefimiz ülkemize dünyanın en modern perakende mağazalarını kazandırmak. Yetkili satıcılarımızı bu konuda destekliyor ve teknolojik anlamda en ileri perakende uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Yeni mağazalarımızın en önemli özelliği tüketicilerimize müşteri deneyimi yaşatmak üzerine tasarlanmış olmaları. Mağazalarımızda farklı kategorilerdeki bin 500’e varan ürün çeşidini sunuyoruz. Arçelik mağazalarımızda 2015 yılında 85 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısına ulaştık. Yeni mağazalarımızın faaliyete geçmesiyle bu sayının daha da artmasını hedefliyoruz.”

Mağazaları ürün teşhir etmenin ötesine taşıyarak birer deneyim merkezine dönüştürdüklerini söyleyen Can Dinçer, “Müşterilerimize en iyi deneyimleri yaşatmak, en iyi hizmeti sunabilmek için en yeni teknolojileri kullanıyoruz. Müşterilerimiz satın almadan önce birçok ürünümüzü deneyerek kararını daha iyi verebilecek. Kurduğumuz altyapı sayesinde, müşterilerimizi daha yakından tanıyarak, tercihleri ve ihtiyaçları doğrultusunda beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak çözümleri ve ürünleri sunuyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın