• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

Başka Sinema Nedir?

Başka Sinema Nedir?
10 Aralık 2016 17:22

”Bize Her Gün Festival” adıyla yola çıkan Başka Sinema, ulusal ve uluslararası platformlarda beğeni kazanan filmlerin, yepyeni bir seans yapısıyla sinemaseverlerle buluşmasını amaçlayan sürekli bir sinema oluşumudur.

Bağımsız filmlerin dağıtımcısı M3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı isbirliğiyle hayata geçirilen Başka Sinema, sinemaseverlerin özledikleri film izleme deneyimini ve sabırsızlıkla bekledikleri bağımsız filmleri yıl boyunca erişilebilir kılıyor. Yarattığı farklılıkla sinemaseverleri bir keşif yolculuğuna çıkaran Başka Sinema, gün boyu ardı ardına ve antraksız olarak sunduğu filmlerle izleyiciye seçme özgürlüğü sunuyor.

Kesintisiz Sinema Deneyimi

İzleyicisine, aynı salonda günde en az üç film sunacak olan Başka Sinema’da filmler görmenize yetecek kadar uzun süre vizyonda kalıyor. Üstelik seanslarda (filmler 110 dakikadan uzun değilse) ara verilmiyor. Sürpriz film geceleri, kısa filmler, belgeseller, kült filmler, ön gösterimler ve sonrasında film ekibiyle sohbetler, izleyicinin katkısıyla yaratılacak etkinlikler, hep seyretmek istediğiniz ama kaçırdığınız filmler Başka Sinema’da izleyicilerini bekliyor.

Ankara’da Başka Sinema

1 Kasım 2013’te 4 sinemayla 2 şehirde başlayan Başka Sinema’nın salon sayısı Mayıs 2015 itibariyle 6 şehir ve 16 sinema salonuna çıktı. Başka Sinema’nın başlangıç şehirlerinden biri İstanbul diğeri ise Ankara’ydı. Kızılay Büyülü Fener Sineması, Başka Sinema’nın başladığı tarihten itibaren aralıksız olarak gösterimlerini sürdürüyor.

Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar