• (Alış) 5.779 TL
    • (Satış) 5.79 TL
    • (Alış) 6.694 TL
    • (Satış) 6.706 TL

Başlangıç: Ben Değil Sen

Başlangıç: Ben Değil Sen
9 Mayıs 2017 14:36

Sen ne şairsin ne de bir filozof öyle büyük düşüncelerin duyguların yok senin. Ama seni gören insanlar umutsuz bir aşık olduğunu ya da kazada kaybettiğin çocuğunun yasını tuttuğunu zanneder. Fakat gerçek bu değil sen ne bir divanesin ne de çocuğunun yasını tutuyorsun.

Bu durumunun bir adı yok olsa da sen bilmiyorsun. Belki doğduğundan beri böylesin belki de önceki halini hatırlamayacak kadar uzun zamandır. Seni bu hale sokan şeyi yani seni senden alıp hep sana geri getiren ama seni sana bırakmayan kendine her dönüşünde seni eksik bulduran şeyin ne bir nedeni ne de bir adı olabilir.

İnsanları izliyorsun. Seversin insanları izlemeyi. Bir kadın dönüyor köşeyi belli ki yorgun yüzüne şehrin isi çökmüş kapkara bitkin adımlarla yürüyor ve bir adam telefonla konuşuyor dudaklarının kenarlarında pis bir gülümseme telefonda ki bir kadın olmalı. Bunlar gibi pek çoğu yürüyor taş kaldırımlarda, hayatımızda. Bütün bu insanları düşünüyorsun. Hiç atmayan kalplerini hayatta olduklarına delil gösteren insanlar sadece ‘pıtı pıtı’ diyen kalplerine bakıp nasıl ‘yaşıyorum’ diyebiliyorlar. Derin bir hüzün kaplıyor içini yaşamak gerçekten ne? Nefes alıp vermek mi? Bizi hayatta tutan gerçekten de varlığı pıtı pıtı ile sınırlı kalp mi? Sisleniyor gözlerin bakışların hiçleşiyor kör bir noktaya bakıyorsun görmemeye odaklanmışçasına.

nur cengiz

nur cengiz

''Amaç, hiç kimsenin görmediği bir şeyi görmek değildir. Herkesin gördüğü bir şey hakkında, kimsenin henüz düşünmediği bir şeyi düşünebilmektir.'' -Schrödinger

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar