• (Alış) 5.477 TL
    • (Satış) 5.487 TL
    • (Alış) 6.158 TL
    • (Satış) 6.169 TL

Bollywood Vizyon: Bajrangi Bhaijaan

Bollywood Vizyon: Bajrangi Bhaijaan
23 Ağustos 2018 01:59

Dünyada en çok film üreten ülkelerden biri olan Hindistan, ülkenin en büyük şehri olan Mumbai (Eski Adı Bombay) ile Hollywood’tan esinlenerek Bollywood terimini sinema sektörüne sokmuştur.

Özellikle Amir Khan tarafından beyaz perdeye aktarılan filmler ile dünya çapında ses getiren Bollywood, akla ilk olarak film aralarında birden bire başlayan Hint müziklerini akla getirmektedir.

Sık sık danslar ve şarkıların araya girdiği Hindistan sineması, filmlerin uzunluğu ile de dikkat çekmektedir. Alıştığımız film sürelerine oranla yarım saat, bir saat daha uzun olan Bollywood filmleri, kimileri tarafından çok sevilirken büyük bir kısım tarafından da beğenilmemektedir.

Bajrangi Bhaijaan (Sevginin Gücü)

17 Ağustos 2018 tarihinde vizyona giren Sevginin Gücü isimli film, Bollywood sinemasına ilgi duyanların şu sıra tercih edebilecekleri bir seçenek. Orijinal adı Bajrangi Bhaijaan olan filmin yapımcılığını ve başrolünü Salman Khan üstleniyor.

163 dakika süren filmin oyuncu kadrosunda Salman Khan, Kareena Kapoor, Harshaali Mallhotra, Nawazuddin Siddiqui ve Sharat Saxena gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde:

Pakistanlı konuşamayan küçük Shahida’nın (Harshaali Malhotra) annesi, Hindistan’da çocuğunun tedavi edileceğini öğrenir. Hindistan’a gidiş yolculuğunda küçük Shahida, annesini kaybeder. Hindistan’da Shahida’ya yardım edecek olan kişi ise Bajrangi Bhaijaan müridinden olan Pavan’dır. Pavan (Salman Khan) ile Shahida’nın yolları bakalım nasıl kesişecek ve Pavan, Shaihada’yı ailesine ulaştırabilecek midir?

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar