• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

E-Gameshow 2017 ve Cosplay

E-Gameshow 2017 ve Cosplay
15 Mayıs 2017 14:50

Costume ve play kelimelerinin birleşmesiyle, oluşan cosplay’i Tükçe’ye kabaca kostümlü oyun olarak çevirebiliriz. Anime, manga, film, oyun, kitap ve cosplaycilerin kendi yarattığı karakteri çeşitli aksesuar ve kostümler kullanarak taklit etmlerine cosplay denmektedir.

Genellikle Japonya ve Doğu Asya yapımlarından etkilenilerek yapılan karakterler, Türkiye’de bir hayli ilgi görmeye başladı. Cosplay kostümünün yapımından sosyal etkileşimlere kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan bu akım, Ankara’da da zaman zaman etkinliklerle sergileniyor.

Etkinlik sponsoru olarak yer aldığımız E-Gameshow 2017 etkinliğinde, cosplay karakterleri öne çıktı. Birbirinden başarılı cosplay karakterleri, fuar boyunca ziyaretçilerle fotoğraf çekindi ve cosplay yarışmalarına katıldı. La Ankara ekibi olarak cosplay karakterleri ile röportajlar yaptık. Bu röportajları hem sitemiz üzerinden hem de YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz. Ankara cosplay etkinliklerini kaçırmamak için Facebook ve Twitter sayfalarımızı da takip edebilirsiniz.

E-Gameshow 2017 Fuarı’ndaki Cosplay Karakterleri:

E-Gameshow 2017 Fuarı – Cosplay Nedir?

Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar