• (Alış) 5.477 TL
    • (Satış) 5.487 TL
    • (Alış) 6.158 TL
    • (Satış) 6.169 TL

Gözde Yavuz – Çöplerim Dostumdur Sergisi

İklim Sanat Projesi yeni sergi sezonu açılışını ana sergi salonu ve alternatif sergi salonunda aynı zamanlı gerçekleştireceği Şahin Çetin ve Gözde Yavuz sergileriyle açıyor…

ÇÖPLERİM DOSTUMDUR

Gözde Yavuz

1988 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nde lise eğitimini, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekor ve Kostüm Tasarımı Bölümü’nde ise lisanas eğitimini tamamladı.

Başta Devlet Tiyatroları olmak üzere, özel ve belediyelere bağlı tiyatrolarda sahne ve kostüm tasarımcısı olarak görev almakta olup, kukla tasarım ve uygulamaları da yapmaktadır.

İlk kişisel sergisi olan ‘Çöplerim Dostumdur’; kendi kendine, sergileme fikri olmaksızın ürettiği 2007-2018 yılları arasında birikmiş işlerinden oluşmuştur.

ÇÖPLERİM DOSTUMDUR

Hayatın öngörülemez, kaotik yapısının yarattığı yabancılaşma hissi ile baş etmek insanoğlu için çoğunlukla zorlayıcı… özellikle de bu coğrafyada yaşayan bir ‘kadın’ için…

Bilinçdışımın çöplüğünde dolaşırken karşılaştığım dişil nevrotik öğelerin, renkler ve formlar aracılığıyla dış dünyaya ulaşıp varoluşu katlanılabilir kılmaları, işlerin ana çıkış noktasını oluşturmaktadır.

İçgüdüsel yaklaşımla ortaya çıkan işlere; bilinçdışından dış dünyaya atılan çöpler de denilebilir. Bu durum bilinçdışının ve bilincin hafiflemesi, sonrasında yeni çöpler biriktirmesi ile devam eden bir döngüyü beraberinde getirir ve yaratım süreci yeniden başlar.

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar