x III. Geleneksel Peker Sanat Ödülleri Sergisi

  • Kategori: Sergi
  • Zamanı: 156 gün önce bitti
  • Tarihler: 26 Mayıs 2016 18:30 - 22 Haziran 2016
  • Yer: Peker Sanat Evi Yıldız
  • Adres: Hilal Mah. Aleksander Dubcek Cad. 18/B Yıldız
  • Kroki: Kroki için tıklayın

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Peker Sanat Ödülleri, sahiplerini buldu.

Seçici kurulu Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan başkanlığında Turan Erol, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Cebrail Ötgün, Lütfi Özden, Hakan Esmer, Döne Otyam, İsmail Küçükkaya, Hande Peker Kuyumcu ve İbrahim Karaoğlu’ndan oluşan ekip Cumhuriyet dönemi çağdaş Türk resminin öncü önemli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Adnan Turani’ye Türk resim sanatına yaptığı katkılardan dolayı ”Onur Ödülü” verdi.

Yarışmaya gönderilen 215 eser arasından 3 adet ”Başarı”, 5 adet ”Mansiyon” ödülü belirlendi. Başarı Ödülü’ü Fatih Kahya, Murat Özbakır ve Şevket Kütle kazandı. Engin Güney, İrfan Dönmez, M.Emrah Akkayüz, Mustafa Mutlu ve Yasem Funda Burnaz Türküm ise Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Yarışmada sergileme kazanan eserlerin sahipleri ise şöyle: Mustafa Özbakır, Mehmet Emre, Tayfun Dilsiz, Mehmet Sıddık Turan, Coşgu Ateş, Ahmet Albayrak, Sidar Bakı, Kazım Sözak, Rugül Serbest, Orhan Karakaplan, Ramazan Can ve İrem Hatipoğlu.

Yarışmada Başarı Ödülü değeri olarak 7.500 TL, Mansiyon Ödülü değeri ise 3.500 TL olarak belirlendi.

Ödül alan ve sergilemeye hak kazanan 20 eser, 26 Mayıs 2016 Perşembe günü 18:30’da Peker Sanat Evi’nde düzenlenecek olan açılış kokteyli ile sergilenmeye başlayacak. Sergi, 22 Haziran 2016 Çarşamba gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Sergileme alan sanatçıların eserleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak ve satış durumunu öğrenmek için: [email protected] veya 0 312 439 30 03 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Peker Sanat Evi; Pazar hariç her gün, 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bir Yorum Yazın