x ODTÜ Tiyatro Şenliği 2017

  • Kategori: Tiyatro
  • Zamanı: 210 gün önce bitti
  • Tarihler: 21 Nisan 2017 19:00 - 30 Nisan 2017
  • Yer: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
  • Adres: Üniversiteler, ODTÜ, 06800 Çankaya/Ankara, Türkiye
  • Kroki: Kroki için tıklayın

Türkiye’nin ilk amatör tiyatrolar şenliği olan ODTÜ Tiyatro Şenliği, 1966 yılından beri siyasi koşullar el verdiği sürece düzenleniyor. ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde 21-30 Nisan tarihleri arasında sergilenecek oyunlar ve atölyeler ücretsiz. Oyun biletlerini şenlik süresince Kızılay Evrensel Kitabevi’nden ve Mimarlık Amfisi’ndeki stantlardan temin edebilirsiniz.

ODTÜ Tiyatro Şenliği Programı:

21 Nisan Cuma

19.30 ODTÜ Oyuncuları: Komün Günleri – Bertolt Brecht (130′) (2 perde)

22 Nisan Cumartesi

11.00 Oyunculuk Atölyesi: Oyuncu Dramaturjisinin Fizikselleşmesi / Saim Güveloğlu*

14.30 ODTÜ Oyuncusu Ethem Dural’ı Anma

20.00 Oyunbaz: Vişne Bahçesi- Anton Çehov (150′) (2 perde)

23 Nisan Pazar

11.30 Boş Sahne: Chimidyue- Aaron Shephard (Çocuk Oyunu 7+)

13.30 Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kulübü: Uçurtmanın Kuyruğu- Savaş Dinçel (60′)

16.30 Yeditepe Üniversitesi Oyuncuları: Lysistrata- Aristophanes (80′)

20.30 Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları: Aklayıcılar Kongresi- Bertolt Brecht (120′) (2 Perde)

24 Nisan Pazartesi

13.00 Oyunculuk Atölyesi: Role Yaklaşım Modeli- Gölgelerin Gücü Adına I / Cemil Atik

16.00 Mersin Üniversitesi Tiyatro Topluluğu: Lorca’nın Don Cristobia ile Dona Rosita’nın Acıklı Güldürüsü- García Lorca (75′)

20.00 Kadir Has Üniversitesi 4. Sınıf Oyunu: Masumiyet- Dea Loher (110′) (Tek Perde)

25 Nisan Salı

12.00 Oyunculuk Atölyesi: Role Yaklaşım Modeli – Gölgelerin Gücü Adına II / Cemil Atik

15.00 ÖzÜ Oda Tiyatro Topluluğu: Joko’nun Doğum Günü- Roland Topor (90′)

19.30 Mimar Sinan G.S.Ü. Tiyatro ASD: Hayvan Çiftliği- George Orwell (150′) (2 perde)

26 Nisan Çarşamba

19.30 ODTÜ Oyuncuları: Komün Günleri – Bertolt Brecht (130′) (2 perde)

27 Nisan Perşembe

13.00 Söyleşi: Zaman Zehir Zuhur- Prof. Dr. Beliz Güçbilmez (Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi)

16.00 Uludağ Üniversitesi Oyuncuları Mefisto-Klaus Mann/Ariane Mnouckhine (135′)(2 perde)

20.00 Dokuz Eylül Mühendislik Oyuncuları Yastık Adam- Martin McDonagh (120′) (2 perde)

28 Nisan Cuma

14.30 Dicle Üniversitesi Kolektif Tiyatro Atölyesi: Düzmece Müzikal- Metin Balay (120′) (2 perde)

19.00 Cazu Tiyatro: Yoruyorsunuz Bizi… Aferin Size!- Behiç Cem Kola (Beckett uyarlaması) (75′)

21.30 ODTÜ MD Oyuncuları: Haber- Umut Uğur (90′)

29 Nisan Cumartesi

13.00 Celal Bayar Üni. Tiyatro Topluluğu Tıp Ekibi: Büyük Romulus- Friedrich Dürrenmatt (80′)

17.00 Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu: Madox ile Üç Gece- Matei Visniec (60′)

20.00 İstanbul Tıp Fakültesi Tiyaro Topluluğu: Çılgınlık- Edward Bond (60′)

22.30 Nakama: Köylüleri Niçin Güldürmeliyiz? (45′)

30 Nisan Pazar

12.00 Hatay Eğitim Sen Tiyatro Topluluğu: Kadın Oyunları- Dario Fo/Franca Rame (120′) (2 perde)

16.00 Tiyatro Akademi: Mutfak- Arnold Wesker (100′)

20.00 Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu: Arcadia- Tom Stoppard (120′) (2 perde)

Şenlik ile ilgili ayrıntılara Facebook etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın