Haftanın Vizyon Filmleri : 6 Temmuz 2018

Haftanın Vizyon Filmleri : 6 Temmuz 2018
6 Temmuz 2018 17:23

“Ahlatlıbel Atatürk Parkı, Seğmenler Parkı ve Eymir Gölü gibi Ankara’nın imkanlarından yararlanmak hoşuma gidiyor; ancak bu hafta kalabalığa hiç gelemem. Sinemaya gider ve patlamış mısırımı, kolamı alır; filmimi seyrederim.” diyen, haftanın yorgunluğunu cumartesi ve pazar günleri sinema salonunda üzerinden atmak isteyen Ankaralılar; bu hafta vizyona giren filmleri sizin için derledik.

ANT-MAN VE WASP

Ant-Man ve Wasp, iyi bir baba olan süper kahraman Scott Lang’in Wasp ile sırt sırta vererek Hope Van Dyk ve Dr. Hank Pym’in ardındaki sır perdesini çözümlemek için verdiği savaşı anlatmaktadır. Marvel yapımı olan bu film Scott Lang’in aile babalığıyla süper kahramanlığı aynı anda yürütme çabasını konu almaktadır.

Yapım: A.B.D
Tür: Aksiyon
Süre: 118 Dakika

HAYALET HİKAYELERİ

Prof. Philip Goodman’ın bütün doğaüstü canlıların yaşamından ettiği şüpheyle birlikte sırlarla dolu bir şekilde bir anda ortalıktan kaybolan Charles Cameron’dan davet alır. İdolü olarak gördüğü Cameron’un açıklama yapamadığı 3 vakanın dosyasını aldıktan sonra ortaya çıkan bambaşka sonuçlarla karşı karşıya kalır.

Yapım: A.B.D
Tür: Korku
Süre: 98 Dakika

KARANTİNA XII

Can Varol’un yönetmenliğini yaptığı filmde; şeytanla anlaşma yapan profesörlerinin isteği üzerine karantina adasına giden 5 arkeoloji öğrencisi arkadaşın yaşadığı akılalmaz olaylar anlatılmaktadır. Profesör’ün amacı simya kitabına ulaşmak; 5 öğrencinin amacıysa adadan kurtulmak olacaktır.

Yapım: Türkiye Cumhuriyeti
Tür: Korku
Süre: 86 Dakika

HAYAT OKULU

Yönetmenliğini Nicolas Vanier’in üstlendiği “Hayat Okulu” filmi, 18. yy. başlarında, Fransa’da bir yetimhanede yetişen Paul’ün, bir köyün toprak ağasının hizmetkarlığını yapan ebeveyn tarafından evlatlık alınmasından sonra hayatının farklı bir yönde şekillenmesini anlatmaktadır. Paris’teki yaşantısına alışan Paul, ilk başta köyde rahatsız olur ve yaşantısından sıkılır. Ta ki kaçak avcı Totoche ile tanışana kadar… Totoche ile tanışan Paul’ün hayatı bundan sonraki süreçte değişecektir. Totoche ile birlikte orman ve hayvanların sırlarını çözmeye başlayan Paul, aklına gelmeyecek türden maceralara atılır.

Yapım: Fransa
Tür: Komedi
Süre: 116 Dakika

KAPTAN DANDUN

Yönetmenliğini Jan Stolz ve Hulbert Weiland’ın ortaklaşa yaptığı bu 2D animasyon filminde, Kaptan Dandun ve mürettebatının Sharky adlı gemilerinde yaşadıkları maceralar anlatılmaktadır. Sinemaseverler bu animasyon filminde, Kaptan Dandun ve arkadaşlarının aralarındaki dostluk bağlarının ne kadar kuvvetli olduğunu öğrenebilecekler.

Yapım: Almanya
Tür: Animasyon
Süre: 73 Dakika

FINDIK İŞİ 2

Yaşadıkları dükkanı bir kaza sonucu kaybeden Sincap Surly ve dostları, daha önce hayatlarını sürdürdükleri doğa harikası parka geri dönerler. Aldıkları haber sonucunda, yerleştikleri parkın da lunaparka çevrileceğini öğrenen kafadarlar, parklarını kurtarmak için oldukça komik maceralarına atılır.

Sincap Surly ve arkadaşlarının bu komik macerasının yönetmeni Cal Brunker’dir.

Yapım: Kanada, Güney Kore, ABD
Tür: Animasyon
Süre: 91 Dakika

ZAMA

Eşsiz güzellikteki Güney Amerika manzaraları arka planında geçen filmde adaletten uzak kalmış hayattan ve hayalindeki kahramanlık hikayesini yaşayamamaktan bunalan Diego De Zama’nın hayatı işlenmektedir.

Yapım: Arjantin
Tür: Dram
Süre: 115 Dakika

DUA ET KARDEŞİZ

Hamza Yaman’ın yönetmenliğini üstlendiği Dua Et Kardeşiz filminde, zengin bir aileden gelen Tuğrul’un,arazilerinin üzerinden yol geçeceğini öğrenmesinin ardından bu durumu ailesine söyler. Küçük kardeşi Ömer olayı öğrendikten sonra memleketine döner ve yolun yasa dışı şekilde arazilerinin üstünden geçeceğini öğrenir. Bu durumun peşini bırakmayan Ömer elinden geleni yapmaya başlar.

Yapım: Türkiye Cumhuriyeti
Tür: Komedi
Süre: 97 Dakika

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar