• (Alış) 5.779 TL
    • (Satış) 5.79 TL
    • (Alış) 6.694 TL
    • (Satış) 6.706 TL

II.Yarım: Dünya Rutin Döngüsünde Sen Neredesin?

II.Yarım: Dünya Rutin Döngüsünde Sen Neredesin?
25 Nisan 2017 18:21

Siyah sık kirpiklerin kömür karası bir dünyaya açılıyor.

Donuk

Hissiz

Orada ne saklıyorsun?

Zihnindeki tilkilerin avcısı ben değilim. Milyonlarcası kol geziyor en dar köşelerinde hissedebiliyorum. Sıksam kurşun boşa gidecek birini bile vuramam tek atımlık kurşunla o dünyayı fethedemem.

Korkak mıyım?

Hayır. Sadece ego denen zalim hükümdarım bana durmamı emrediyor. Sonuçlarına katlanamayacağım nedenlere girmiyorum. Kendi kibrimle baş edemiyorum. O aşılmaz bir duvar ve yükseldikçe yükseliyor. Ona sığınıp yalnızlaşmama küçük süsler ekliyorum. Bazen çok zarif bazen yıkıcı oluyor ama yalnızlık aşılabilir bir dünya değil.

Sadece senin dünyanın karanlığı çekiyor kendine neler sakladığını merak ediyorum. Daha önce de söylediğim gibi ‘ben aşık olmam merak ederim’. Sanırım sen bunun üzerine en saf tepkiyi vermiştin ‘saçmalama insansın’. Sana o an cevap vermememi tamamen haklılığına yorsan da itiraf etmeliyim ki verecek bir cevabım olmasına rağmen sustum. Çünkü hayal kırıklığı olabilirsin, herkes olabilir.

Dünya rutin döngüsünde zaman aynı çizgide ‘tik tok tik tok’ sen bütün bu olağanlığın içinde neredesin?

Merak bana senle ilgili bunları düşündürüyor. Gün içinde en ufak şeye verdiğin en alelade tepkinin altında yatan sırrını bilmek istiyorum.

Biraz saplantılı gelebilir ama zaten sevgi biraz saplantılı bir duygu değil mi ? saplantılı ve tükenen. Tükenmesi insanların zaafları olan bir varlık olmasıyla ilgili zaten insanlığın bu zaafları aşk ve sevgi gibi duyguları yıkıcı bir hale getiriyor. Çünkü en büyük zaafımız kendimize.

Ahh o duygu, o yoğunluk hissi sigara dumanı gibidir. Ciğerlerine çeker vücuduna alırsın dudaklarından dağılır gider bir daha geri gelmez ama teshiri sürer. Bir iki nefes sonra biraz daha ve derken bizdeki etkisine bağımlı oluruz. Sonuçta sevgisiz yaşayamayacak hale geliriz. Derinlik algımız yok olur sevginin varlığı yeterlidir kimden geldiği değil o yüzden birbirini tanımayan ama yan yana olan onlarca insan görüyoruz.

Sanırım sevilmekten çok merak edilmek isterdim.

Bütün bunlar benim hükümdarımla ilgili cüretini meşrulaştırıyor ve bunu sevgiden yoksun şekilde yapıyor.

nur cengiz

nur cengiz

''Amaç, hiç kimsenin görmediği bir şeyi görmek değildir. Herkesin gördüğü bir şey hakkında, kimsenin henüz düşünmediği bir şeyi düşünebilmektir.'' -Schrödinger

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar