• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

Jorge Marin: Varlığın Yeniden İnşası Sergisi

Jorge Marin: Varlığın Yeniden İnşası Sergisi
8 Kasım 2018 16:02

CerModern yine farklı bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü heykeltraş Jorge Marin’in “Varlığın Yeniden İnşası” (The Reconstraction of the Being) adlı sergi CerModern’de 10 Ekim’de ziyarete açıldı. Meksikalı heykeltraşın sergisinde varlığın inşa süreçlerini yansıtan 10 bronz anıt heykel yer alıyor.

Jorge Marin’in bu projesi varlık/olma kavramını ve bizi biz yapanın ne olduğu üzerindeki yansımaları heykelleri üzerinden betimlemiştir. Heykelin Picasso’su kabul edilen Jorge Marin’in heykellerinde, ne yaptığımızın, nerede yaptığımızın ve neden yaptığımızın deneyimini göstererek, toplumsal, tarihi ve kişisel varlığımız/varoluşumuz sonunda bütün yelpazesiyle görülmektedir.

CerModern bu sergiyi Türkiye’ye getirmekle dünyamıza ve sanat tarihi anlayışımıza da yenilikler katmıştır. CerModern’de yapılan birçok etkinliği beğenmemin yanı sıra, bu sergiyi de çok beğendiğimi belirtmek isterim. CerModern’de düzenlenen tasarım pazarını görmek için gittiğimde karşılaşmıştım sergiyle ve gezme fırsatı bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü dünyayı dolaşan bir sergi olmasının yanı sıra farklı kültürlerin sanat anlayışını da öğrenmeme katkı sağlamış oldu.

Sergiyi mutlaka görmeniz gerektiği düşüncesindeyim. Sergi bitmeden ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz. Ayağımıza kadar gelmiş bu fırsatı kaçırmamanız dileği ile sergiyi 12 Şubat 2019 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz. Jorge Marin’in sergiyle aynı ada sahip bir de kitabı bulunmaktadır. Şimdi sizi sergiden birkaç fotoğrafla baş başa bırakıyorum.

Yazının manşet görselinde kullandığım kanatları çok sevmiştim ve sanırım serginin en can alıcı heykeli bu.

Şiddetle Cermodern’e gidip sergiyi gezmenizi tekrar tekrar tavsiye ederim.

Jorge Marin (Heykeltraş)

CerModern Adres: Altınsoy Cad. No:3 Sıhhıye, Ankara, Türkiye

*Yazının fotoğrafları Erman GÜNEŞ tarafından çekilmiştir. İzinsiz kullanılamaz.

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar