Keçiören’de Ramazan Hazırlıkları Sürüyor!

Keçiören’de Ramazan Hazırlıkları Sürüyor!
30 Mayıs 2016 16:20

Keçiören Belediyesi, 7.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında çalışmalarına başladı. Türkiye’deki ilk uluslararası Ramazan etkinliği olma özelliği taşıyan Uluslararası Ramazan Etkinlikleri, yine çok renkli görüntülere sahne olacak. 7 yıldır düzenlenen ve sınırları aşan kardeşlik temasını taşıyan etkinliğin bu yılki konsepti, “Dünyanın Evi Keçiören” olarak belirlendi.

KKTC, Kosova, Afganistan, Irak/Kerkük, Özbekistan, Bosna -Hersek, Sudan, Kırgızistan, Filistin, Tunus, İran, Azerbaycan, Kazakistan, Ukrayna/Kırım, Karadağ, Pakistan, Ürdün, Türkmenistan, Batı Trakya’nın yer aldığı yaklaşık 19 ülke, Ramazan’da kardeşlik mesajlarını Keçiören’den verecek. Etkinliklere 12 hemşehri derneğinin de katılması bekleniyor.

Satış Stantları Kuruluyor

Keçiören Belediyesi, etkinlik alanı olarak belirlediği Kalaba Kent Meydanı’nda çalışmalarını sürdürüyor. Kalaba Kent Meydanı’nda vatandaşların ürünlerinin sergilenmesi ve satışı amacıyla 9 m²’lik 50 adet stant hazırlanıyor. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları ve vakıfları için de 9 m²lik 13 tane stant ayrıldı.

Mustafa Ceceli Sahne Alacak!

Uluslararası Ramazan Etkinlikleri ile Keçiörenliler her gece başka bir ülkenin sanatçıları, sahne gösterileri, eserleri, yemekleri, yöresel kıyafetleri ve özgün kültürleri ile tanışma imkanı bulacaklar. Keçiörenliler dünya ülkelerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinin de yemek kültürlerini, el sanatlarını ve yöresel kıyafetlerini tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Açılış programında Mustafa Ceceli ilahileriyle sahne alırken Aşk-ı Reyyan Gösteri de izleyenlere görsel bir şölen yaşatacak.

25.500 Kişiye İftar

“Mahallede iftar var” temasıyla 10 ayrı mahallede iftar sofraları kurulacak, açılış iftarı ile birlikte bu iftarlarla 25.500 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak hazırlıklarla ilgili şunları söyledi; “11 ayın sultanı Ramazanı karşılamaya hazırız. Patentini aldığımız Türkiye’de ilk ve tek olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerimizle yine gönül köprüleri kuracak, unutulmaz bir Ramazan yaşatacağız. Tanıtım stantlarımızda ülkeler ve şehirlerimiz kültürel değerlerini anlatma fırsatı yakalarken, satış stantlarımız da kazancın, bereketin simgesi olacak. Vatandaşlarımız alışveriş yapabilecekler.İftarlarla da yine mahalleleri aynı sofra etrafında buluşturacağız.”

Bir Yorum Yazın