• (Alış) 5.994 TL
    • (Satış) 6.005 TL
    • (Alış) 6.827 TL
    • (Satış) 6.839 TL

Kırık Oklava Neden Bu Kadar Seviliyor?

Kırık Oklava Neden Bu Kadar Seviliyor?
30 Aralık 2016 12:53

Ankara Üniversitesi’nin Cebeci Kampüsü’nde okuyanların oldukça aşina olduğu bir yer, Kırık Oklava. Hoş sohbeti, leziz sosları ve uygun fiyatlarıyla her daim kampüs öğrencilerinin uğrak mekanlarından biri olan Kırık Oklava, neden bu kadar çok seviliyor? La Ankara yazarı Şeyda Öztürk, Kırık Oklava’nın neden sevildiğine dair eğlenceli bir liste hazırladı.

1. Peynirli, patatesli, kıymalı klasik gözlemelerden biraz sıkılmadık mı?

Gerçekten de menüde belki de hiçbir yerde görmediğiniz gözleme çeşitleri var.Kaşarlı gözlemenin farklı versiyonu, patatatesli patlıcanlı, mantısı, kuzu kavurması ve tabiki ”yörük” gibi bir lezzetiyle yiyenlerin eş dost ve ahbaplarına öneride bulunduklarına şahit oluyoruz.

2.Mekana gittiğinizde seçtiğiniz gözlemeyle birlikte “Tuğçeli ya da Buseli” demekten çekinmeyin.

Kırık Oklava, ilk açıldığında normal gözlemeler yaparken 2 arkadaşın önerisiyle sos eklemeye başladılar. Tuğçe yoğurtlu salçalı sos önerdi ve sosun adı Tuğçe oldu, Buse tahinli tatlı sos önerdi, sosun adı Buse oldu.

3. ”Öğrencilerin sevdiği yerden yiyeceksin” sözünü doğrulayan yer.

Ne varsa salaş yerlerde vardır. Bir de Kırık Oklava Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsüne çok yakın olunca tam bir öğrenci mekanı oluyor. Hem ucuz hem lezzetli olunca öğrencilerden çok destek görüyor işletme. Hak ediyor da tabii.

4.Sahibi ”Fazıl Çelik” tarafından yazılmış yazılarla süslü duvarlara sahip oluşu

Bunların dışında duvarında gördüğümüz ve üzerinde epey bir tartışma yaptığımız yazılardan bir tanesi aynen şöyledir:

“koyunlara verilecek ilgili, alakalı eğitimden süper güç olmaya aday nesiller elde edilebilir.
yaşasin klonlama projesi”

5.Uzun zamandır görmeyi beklediğiniz insanları hiç görmeyi beklemezken görebileceğiniz bir yerdir.

İlginçtir ki her saat gidildiğinde fakülte kantinini andırır. Fakülteye yakın oluşu, fiyatları ve lezzetiyle öğrencilerin tercih ettiği yerdir. Bu sebeple gün içinde görmediğiniz ya da uzun zamandır görmeyi beklediğiniz arkadaşlarınızı burada görebilirsiniz. Bu samimi ortam en çok bu sebebiyle kendini bize sevdirir.

Şeyda Öztürk

Şeyda Öztürk

Sokakları denize çıkana kadar seviyorsun, başta soğuk geliyor ama yaşayınca alışıyorsun o yüzden: LA ANKARA'ya HOŞGELDİN! Ha bir de '' Unicornları sevin'' ???

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar