Kırkpınar’ın Rövanşı Sincan’da!

Kırkpınar’ın Rövanşı Sincan’da!
11 Ağustos 2016 22:06

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin rövanşı Sincan’da yapılacak. Sincan Yağlı Güreşleri, 300 pehlivanın katılımıyla başlıyor. Kırkpınar’ın 20 başpehlivanı Sincan Şehir Stadyumu’nda mücadele edecek.

Bu yıl sekizincisi yapılacak Sincan Yağlı Güreşleri, 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü, saat 10.00’da başlayacak. Akşam saatlerine kadar devam edecek müsabakalar, Mehmet Yeşilyeşil, Mustafa Kemal Karaboğa, Şaban Yılmaz, Ünal Karaman, Hamza Köseoğlu, Gökhan Arıcı, Murat Gençtürk, İsmail Koç, Hasan Zeybek, Hüseyin İyican, Osman Özgün, Osman Aynur, Fatih Bakır, Savaş Yıldırım, Hüseyin Şahinal, Ümit Balta, Nuri Zengin, Murat Hikmet, Onur Balcı’nın aralarında olduğu, 20 başpehlivan, 16 başaltı pehlivan, 32 büyük orta, 40 küçük orta iki boy, 30 deste iki boy, 30 tozkoparan, 26 teşvik ve 100 minik iki boy olmak üzere toplam 300 pehlivanın mücadelelerine sahne olacak.

Büyük buluşmaya tüm güreş severleri davet eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Geleneksel ata sporumuz olan yağlı güreşleri bu yıl da vatandaşlarımızla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Umuyorum ki bu yıl da Sincanımız’a yakışır bir organizasyonla, vatandaşımızı yaklaşık 300 güreşçiyle buluşturacağız.” dedi. Tuna, milli ve manevi değerlerin tanıtılarak, kuşaktan kuşağa aktarılması konusunda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.

Bir Yorum Yazın