• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

La Ankara 90’lar Yaza Veda Partisi

La Ankara 90’lar Yaza Veda Partisi
9 Eylül 2018 23:17

La Ankara ekibi olarak Coffee Lab Tunalı Hilmi’de düzenlediğimiz 90’lar Yaza Veda Partisi’nde 7’den 70’e herkesin çok eğlendiğine şahit olduk.

Tetrisinden beş taşına, sekseğinden atarisine kadar her şey vardı bu etkinlikte. Taso oynarken haliyle Pokemon’dan konu açıldı ve kendini Pikaçu sanarak camdan atlayan çocuğa tekrar sitem edildi. Mahalle maçları, saklambaçlar, akşam ezanından önce evde olma kuralı gibi 90’lar çocuklarının biriktirdiği anılardan konuşuldu. Sohbet, o güzel günleri bize tekrar yaşattı. İsim şehir oynarken ortamın heyecanına yenik düşerek kendiliğinden türeyen ve aslında hiç olmayan kelimeler masayı şenlendiriyordu. Yumiyumlar, düdüklü şekerler, leblebi tozları… Çocukluğumuzda ailemizden aldığımız harçlıkla veya mahallemizin bakkalına veresiye yazdırarak yediğimiz yiyecekler, şekerlemeler de ayrı bir tat bıraktı etkinliğe.

Bilgisayar oyunları, playstationlar, dokunmatik cep telefonlarıyla; kısacası teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüz gençliğinin bu oyunlardan faydalanamaması üzücü bir durum olsa gerek. Elimizde olsa çift kale maç yapacak; 3 kornel 1 penaltı kuralı ile dünya futbolunda yer almayan kuralı yine hayata geçirecektik. Tabii zemin elverişli değildi bu maçı yapmaya ama ileride neden olmasın?

90’lar Yaza Veda Partisi ile birlikte şunu anladık ki; her şeyden habersiz, sadece eğlenmek için yaşadığımız, döviz kurunun bir önem teşkil etmediği, siyasi görüşe sahip olmadığımız, iş veya okul hayatını düşünmediğimiz o dönemlerde teknolojinin geri olması aslında gençliğimizi daha dolu dolu yaşamamıza neden olmuş. Bunu belki biliyorduk, sürekli dillendiriyorduk; fakat içinde bulunarak yiyecekleri tadıp oyunları oynadıkça o günleri ne denli özlediğimizi, hala o günlerde yaşadığımız heyecan ve mutlulukla bu zevkleri tadabildiğimizi görmüş olduk.

İleri tarihlerde La Ankara ekibi olarak aynı konsepte farklı zevkleri ve tatları da ekleyerek, geçmişini özleyen 90lar çocuklarını yeniden bir araya getirmemiz gerektiği, ilk kez düzenlediğimiz 90’lar Yaza Veda Partisi ile birlikte anlaşılmış oldu.

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar