LÖSEV, PayPal Bağış Kampanyası

LÖSEV, PayPal Bağış Kampanyası
31 Mayıs 2016 23:10

PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini 6 Haziran 2016 tarihi itibariyle durdurma kararı aldı. Bu karar doğrultusunda belirtilen tarihten itibaren Türkiye’de kullanıcılar için para gönderme ve para alma işlemleri yapılamayacak. PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma faaliyetlerini buradaki yazımızdan detaylı olarak okuyabilirsiniz.

PayPal’ın bu açıklamasının üzerine Ekşi Sözlük yazarları tarafından oldukça güzel bir kampanya başlatıldı. Kampanyaya göre PayPal hesaplarında parası kalan kullanıcılar, bu paraları LÖSEV’e (Lösemili Çocuklar Vakfı) bağışlıyor.

Kullanıcılar hesaplarında kalan ve 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren kullanamayacakları paraları LÖSEV’e bağışlamaya başladı. Kampanyada LÖSEV’den gelen bilgilere göre ilk 7 saatte 3429,95 $ tutarında para toplandı.

PayPal’ın internet sitesi üzerinden, 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerini PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını duyurması üzerine Sözlük yazarları kampanya başlattı. Kampanyaya göre PayPal hesaplarında kalan paralar Lösev (Lösemili Çocuklar Vakfı)’e aktarılıyor.

ön edit: 7 saat oldu, beyanlara göre toplam bağış miktarı: 3429,95 dolar. (saat 17:22 itibariyle lösev’den gelen bilgiye göre toplamda 35 bin tl bağış toplanmış)

LÖSEV PayPal Bağış Kampanyasına Nasıl Katılınır?

Siz de PayPal’daki para gönderme ve alma faaliyetlerinin durdurulmasından önce LÖSEV’e bağış yaparak bu önemli kampanyanın parçası olabilirsiniz. Bunun için PayPal hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan Gönder ve İste kısmına tıklıyorsunuz. Buradan ”Arkadaşlarınıza ve Ailenize Para Gönderin” seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra [email protected] adresini girip bağışlamak istediğiniz miktarı yazarak işlemi tamamlıyorsunuz.

 

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Neden Durduruyor? | La Ankara
    31 Mayıs 2016 23:12

    […] Sözlük yazarlarının başlattığı LÖSEV PayPal bağış kampanyasına katılarak PayPal hesabınızda kalan parayla lösemili çocuklara umut […]

  • Batuhan
    31 Mayıs 2016 23:52

    Ülkemde güzel şeyler de oluyor.

Bir Yorum Yazın