Melih Gökçek: ”Ücretsiz Ulaşımı Uzatabiliriz”

Melih Gökçek: ”Ücretsiz Ulaşımı Uzatabiliriz”
5 Ağustos 2016 12:56

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana devam eden Demokrasi Nöbeti etkinliğinde önemli gelişmeleri aktardı. Kızılay Meydanı’nda vatandaşları selamlayan Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme ve ücretsiz ulaşım ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Gökçek, daha önce 8 Ağustos Pazartesi sona ereceği açıklanan Ankara’daki ücretsiz ulaşımın 10 Ağustos Çarşamba gününe kadar uzatılabileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla İstanbul’dan sonra Ankara’da da büyük bir miting yapabileceklerini açıklayan Gökçek, isteğini Cumhurbaşkanı’na ilettiğini ifade ederken şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız, ‘Sizler de bana, Pazar günü Ankara’dan selam vereceksiniz’ dedi. Ancak dedim ki ‘Sayın Cumhurbaşkanım, ekranlardan daha önce de bize el salladınız, nasip olursa biz Ankara’da, sizden İstanbul gibi büyük bir miting istiyoruz. Sanıyorum yapacağız. Kesin sözünü almadım ama ben Sayın Cumhurbaşkanımın tavrından anlarım, yapacağız gibi… İnşallah Pazartesi gününe kadar tam netleşecek. Ondan sonra bir de Ankara’da yapacağız. Ama nöbetimiz, yine anladığım kadarıyla herhalde Çarşamba’ya kadar uzayacak. Ulaşımı da Pazartesi gününe kadar zaten ücretsiz yapmıştık, Çarşamba’ya kadar da yaparız nasip olursa. Dolayısıyla gelişinizde gidişinizde sıkıntı yok. Allah’ın izniyle, demokrasi nöbeti devam edecek.”

Gökçek, FETÖ yandaşlarının, “Yok ayın 12’sinde göreceksiniz, yok ayın 14’ünde göreceksiniz” tehditlerine, “Bekliyoruz, gelecekleri varsa görecekleri de var. Buyursun gelsinler. Hala derslerini almadılarsa, bu millet kendilerine ders vermeye hazır Allah’ın izniyle” diyerek cevap verdi.

Gökçek, dün Beyaz TV’de katıldığı programda, FETÖ’cülerin birçok komplosunu anlattığını söylerken, “En önemli komploları, IŞİD ve PKK’yı aynı anda Türkiye’nin 60-70 yerinde harekete geçirecekler. Güneydoğu’dan da toplu olarak saldırıda bulunacaklar. Polis onlarla meşgul olurken, onlar da kalan kıtalardaki paralelcilerle darbe yapacak” dedi.

Bu örgütün komplolarına karşı vatandaşları uyaran Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her zaman söylüyorum, böyle bir olay olacağına inanmıyorum, İnanmıyorum da binde bir ihtimal de olsa tedbiri elden bırakmayacağız. Ne yapacağız o zaman, biz gidip o olaylarla ilgilenmeyeceğiz, o darbeyi yapma ihtimali olanları engellemekle ilgileneceğiz. Nasıl olsa o IŞİD’ci köpekleri, PKK’lı köpekleri bizim polisimiz halleder. Polislerimiz, PKK ile IŞİD ile meselelerini silahla hallederken, demokrasi kahramanları da demokrasinin yaşaması için bekçiliğe devam edecekler. Boşuna almadı bu meydan bu ismi. Erkeğiyle, kadınıyla 238 yiğit şehit verdik, 1200 gaziyle bu ismi aldık. Allah hepinizden razı olsun.”

Bir Yorum Yazın