Moby Dick Tiyatro Oyunu Ankara’da!

Moby Dick Tiyatro Oyunu Ankara’da!
2 Şubat 2017 13:32

Amerikalı yazar, şair, konuşmacı, gümrük müfettişi, öğretmen ve denizci Herman Melville’nin Moby Dick isimli eseri, 2016-2017 tiyatro sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sergileniyor. 1851 yılında ilk basımı yapılan Moby Dick, bugüne kadar birçok defa sinema ve tiyatroya uyarlandı. Amerikalı tiyatro yazarı ve tiyatro akademisyeni Profesör Stanton Jay Davis’in : tiyatro oyun metnine uyarlaması, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından oyunlaştırıldı.

13 Ocak Cuma günü premieri yapılan Moby Dick, 2016-2017 tiyatro sezonunun en dikkat çekici oyunu. Akün Sahnesi’nde sergilenen Herman Melville’in ünlü romanı Moby Dick’ten uyarlanan oyun, 19. yüzyıl balina avcılığının hikâyesini anlatmaktadır. Dünyayı görmek için her şeyi geride bırakan Manhattanlı öğretmen Ishmael’in, kaybettiği bacağının intikamını dev beyaz bir balinadan almak isteyen Kaptan Ahab’ın ve dünyanın dört bir yanından, kendi maceralarının peşine düşmüş tayfaların yolu Pequod isimli gemide kesişir.

Oyunun biletlerini, Biletiva sitesinden alabilirsiniz.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın