• (Alış) 5.811 TL
  • (Satış) 5.822 TL
  • (Alış) 6.729 TL
  • (Satış) 6.741 TL

On Yedi

On Yedi
1 Nisan 2017 12:44

Herkesin on yedi yaş defterinde var mıdır kırık dökük anılar,raflarda tozlu kalmış o küçükcük kalplere sığan kocaman kocaman sevgiliye duyulan sevgiler. Benim de vardı.
Adını bilmediğim ama okulun en yakışıklı çocuklarından biri olduğunu üstelik futbolcu olduğunu bildiğim bir adama aşık olmuştum tam on yedi yaşında. Şişman ve bakımsız bir kızdım, etek boyu uzun, kısa çorap giymeyen liseli kız modellerindendim özetle, beni fark etmesi imkansızdı ama yinede bir gölge gibi onu izliyordum. Bir şeyler yapmam lazım dedim kalkıp bir diyetisyene gittim, 3 ayda tam on üç kilo verdim, artık saçlarımı açıyor, kendime bakıyordum “oda bana baksın diye.”

Adını öğrendim; derse geç kaldığım bir gün Ümit’miş. İsmi kocaman çiçekler açtı içimde o gün, umut oldu içime ümit oldu bir isim. Bir arkadaşım gitmiş sırasına numaramı bırakmış ne kadar sıkıldılarsa benden… Sonra yazdı seni bekliyorum dedi. Gittim kaçacaktım yakalandım, derken cidden kaçamadım onu sevmekten. O gün elimi tuttu sevgiliyiz artık dedi. Hani derler ya aşık olduğunuzda içinde kelebekler uçar, karnınıza ağrılar girer hepsini 10 saniye içinde en uç noktada hissettim.

Biteceğini bildiğim bi kitabı okuyordum onunla her gün, bittiğinde ne kadar üzüleceğimi bile bile kitaba bağlanıyordum, ilk öpücüğüm olmuştu, ilk boynunda cenneti kokladığımız türden sevgili. Hikâye bir gün bitti arada tam 17 yaşına uygun acılar, kırılmışlıklar falan bırakarak.

Benim sevdiğim hiçbir şeyi olmayan o çocuk zengin oldu,ünlü oldu,her şey oldu hayal ettiği.Ben sıradan üniversite mezunu hayallerini ıskalayan bir kadın oldum aradan geçen 10 koca senede. Ünlü birinin eski sevgilisi olmanın en güzel yanı hayatından haberdar olmaktı hep oldum.

Ama evlenmedi, bir gün 17 kaderi onu karşıma yeniden çıkardı daha derin yaralar açtı yine gitti, geldi her geldiğinde kelebeklerin kanatlarını kırdı 10 sene önce kozasından çıkaran adam kelebeklere kıyar mı dedim hep kıydı.

Neden bunca saçma şeyi yazıyorum acaba diyorum, çünkü onu hala çok seviyorum karşı konulmaz şekilde,bütün kötülüklerine rağmen, ona rağmen 26 yaşına giriyorsun adam, iyi ki doğdun mu demeliyim niye doğdun mu diye günlerdir belkide yıllardır düşünüyorum, sana dair hep olmazı düşünüyorum aslında, ama dünyaya bir daha gelsem 17 yaşımda yine sana aşık olur, 25 yaşımda yine seni özlemeyi seçerdim.

İyi ki, her yeni yaşında yaşadığını biliyorum, tebessüm ettiğini, kalbinin çarptığını bana hiç gelmesen de benden hiç gitmeyecek bir 10 sene daha var içimde. 17.

Eda Bayındır

Eda Bayındır

Deliler terk ettiğinde şehirler yok olacak...

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • talih
  11 Ocak 2018 17:12

  umarım bir gün kavuşursunuz

 • talih
  12 Ocak 2018 17:12

  tabi bu hala mümkünse

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar