• (Alış) 5.323 TL
  • (Satış) 5.333 TL
  • (Alış) 6.078 TL
  • (Satış) 6.088 TL

Paris Fotoğrafları Sergisi Ankara’da!

Paris Fotoğrafları Sergisi Ankara’da!
5 Eylül 2018 17:07

Genç fotoğraf sanatçısı Dilara Kutay, Paris fotoğrafları sergisi ile Ankara’da! Daha önce İstanbul’da açılan Paris fotoğrafları sergisi, Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) desteği ile Ankara’ya geliyor.

AFSAD’ın kurucularından olan Cüneyt Ayral ve şuanki AFSAD Başkanı Koray Olşen, serginin İstanbul’dan sonra Ankara’da da açılması için Kutay’la iletişime geçti. İlk olarak Nisan 2018’de İstanbul’da açılan Paris fotoğrafları sergisi, 6 Eylül – 6 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara’da Konur 2 Sokak’taki Işıkçiz Galerisi’nde gösterimde olacak.

Paris fotoğrafları sergisi, haftanın her günü 14:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebiliyor. Işıkçiz Galerisi, Konur 2 Sokak’ta 26/2 numarada bulunuyor.

Dilara Kutay, serginin İstanbul ve Ankara’dan sonra Bodrum ve Paris’te de açılmasını hedefliyor.

Paris Fotoğraflarının Hikayesi

Fotoğrafların çıkışı Cüneyt Ayral’ın ”Benim Paris’im” isimli kitabına dayanıyor. Kutay’dan kitabı için fotoğraflar isteyen Ayral, bunlardan yararlanıyor. Kitabın oluşmasının ardından fotoğraflara gösterilen ilgi, Dilara Kutay’ı bir hayli memnun ediyor. Bu ilgi, beraberinde Paris fotoğrafları sergisinin oluşmasını sağlıyor.

Dilara Kutay Kimdir?

1993 yılında İstanbul’da doğan Dilara Kutay, 17 yaşına kadar İstanbul’da yaşadı. Sonrasında eğitim için yurtdışına giden Kutay, lise ve üniversite hayatını Fransa’da tamamladı. Bir süre Fransa’nın Grenoble şehrinde yaşayan Kutay, başkent Paris’e geçti. Dilara Kutay’ın fotoğrafa olan ilgisi, Paris’te arttı ve kendini bu alanda geliştirdi.

*Yazının fotoğrafları Melda AKALIN tarafından çekilmiştir. İzinsiz kullanılamaz.
Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Paris Fotoğrafları Sergisi Ankara’da
  7 Eylül 2018 13:00

  […] Kaynak: La Ankara […]

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar

X