• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Referandumda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Referandumda Dikkat Edilmesi Gerekenler
13 Nisan 2017 11:29

16 Nisan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Referandumu yaklaşırken, oy kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken bazı noktaları derledik. Seçim yaklaştıkça, sosyal medya doğru-yanlış birçok bilgi paylaşıyor ve bu bilgiler seçmenlerin kafasının karışmasına yol açıyor. Evet veya Hayır, oyunuz ne yönde olursa olsun vatandaşlık görevlerimizden olan seçimlere katılım göstermeniz dileğiyle.

Referandumda, üzerinde “evet” ve “hayır” yazılı birleşik oy pusulaları kullanılacak. İki renkten oluşan oy pusulalarında; “evet” için beyaz, “hayır” için kahverengi bölüme tercih mührünü basmanız gerekiyor.

Pusulayı zarfa yerleştirmeden önce yırtık olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca tercih pusulasının üzerinde herhangi bir imza ya da işaret koymayın. Mührünüzü bastıktan sonra, YSK damgalı sarı zarfın içine oy pusulasını yerleştirin. Zarfın içinde pusula dışında herhangi bir şey olmamasına dikkat edin. Pusulanın zarfa yerleştirilmesinden sonra tek yapmanız gereken şeffaf sandıkların başına geçerek, zarfı sandığın içine bırakmak.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar