Sincan Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Seferberliği

Sincan Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Seferberliği
7 Ağustos 2016 12:19

Sincan Belediyesi, ambalaj atıklarının geri kazanımını sağlamak amacıyla geri dönüşüm çalışmalarına hız verdi. Sincan Belediyesi, ilçe genelindeki geri dönüşüm kutularının sayısını bin 300’e çıkardı. Geri dönüşüm için tasarlanan 700 yeni konteyner, şehrin belirli noktalarına yerleştirildi.

Ekonomiye geri kazandırılabilecek atıkların çevreyi kirletmesini önlemek amacıyla ilçede seferberlik başlatıldı. Çalışmalar kapsamında ilçe genelindeki geri dönüşüm kutularının sayısı 600’den bin 300’e çıkarıldı. Yeni 700 geri dönüşüm kutusu şehrin en işlek noktalarındaki yerini aldı. Vatandaşlar, kağıt, karton, metal, cam, plastik ve kompozit gibi ambalaj atıklarını bu noktalara getirerek geri dönüşüme katkıda bulunabilecek. Düzenli olarak takip edilecek konteynerlerde biriktirilen atıklar, hem doğaya hem de ekonomiye katkı sağlamak için geri dönüşüme kazandırılacak.

Vatandaşlara atıkları, çöp yerine geri dönüşüm kumbaralarına atmaları çağrısında bulunan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Her gün toplanan tonlarca çöpün büyük bir bölümünü, geri dönüşüm ile ekonomiye tekrar kazandırılabilecek atıklar kapsıyor. Geri dönüşüm konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hem çevre kirliliğini önlemek hem de geri dönüşümü mümkün olan bu atıkları ekonomiye kazandırmak adına önemli bir mesafe kat edeceğiz.” dedi. Tuna, geleceğe daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre bırakmak için çalışmalarının devam edeceği vurgusuyla sözlerini tamamladı.

Bir Yorum Yazın