Sincan’da Tasavvuf Rüzgarı Esti!

Sincan’da Tasavvuf Rüzgarı Esti!
28 Haziran 2016 10:30

Sincan Belediyesi Ramazan Akşamları’nda Ahmet Özhan’ı sevenleriyle buluşturdu. 7’den 70’e binlerce vatandaşın bir araya geldiği etkinlikte, hep bir ağızdan ilahiler söylendi. Ahmet Özhan, gösterilen ilgiye ve coşkulu kalabalığa teşekkür etti.

Sincan Belediyesinin geleneksel ramazan eğlenceleri farklı etkinliklerle devam ediyor. Sincanlılar her akşam, Lale Meydanı, Yenikent Meydanı ve Temelli Meydanı’nda düzenlenen ramazan eğlencelerinde buluşuyor. Gezici sahne aracılığıyla etkinlikleri Sincanlıların ayağına getiren belediye, birbirinden renkli gösterilerle, vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor. Orta oyunu, meddah ve tuluat ile renklenen akşamlarda, Türk Tasavvuf Müziği’nin önemli isimleri de vatandaşlarla buluşuyor.

İLAHİLER HEP BİR AĞIZDAN SÖYLENDİ

Sincan Belediyesi Ramazan Akşamları etkinlikleri kapsamında son olarak Türk Tasavvuf Müziği’nin önemli isimlerinden Ahmet Özhan’ı sevenleriyle buluşturdu. Lale Meydanı’nda binlerce vatandaşı selamlayan Özhan, Sincanlıların büyük beğenisini kazandı. Yoğun ilgi gören konseri, binlerce vatandaş büyük bir coşkuyla izledi. Söylenilen ilahilere eşlik eden vatandaşlar, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Konserin sonunda, Sincanlılarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özhan, gerçekleştirilen program için Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür etti.

Ramazan eğlencelerinin 4 Temmuz Pazartesi gününe kadar devam edeceğini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “İftarın ardından Lale Meydanı, Yenikent Meydanı ve Temelli Meydanı’nda düzenlediğimiz Ramazan Akşamları etkinliklerimizde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Gezici sahnemiz aracılığıyla da her akşam farklı bir mahallede, çocuklarımız için çeşitli gösteriler düzenliyoruz. Bu sayede unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi yeni nesillere aktarmış oluyoruz. Vatandaşlarımızın huzur dolu bir ay geçirmesi için tüm gayretimizle çalışıyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın