• (Alış) 5.811 TL
  • (Satış) 5.822 TL
  • (Alış) 6.729 TL
  • (Satış) 6.741 TL

Sinemanın Keyfi: IMAX

Sinemanın Keyfi: IMAX
24 Mart 2017 22:11

Gerçeğe en yakın 3 boyutlu sinema teknolojisi olarak tanımlanan IMAX, etkileyici bir film deneyimi sunuyor. Salonların geometrik yapısı, kristal netliğindeki 3 boyutlu görüntüleri ve özel ses sistemiyle beraber IMAX salonda film izlemenin farkını rahat bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz.

Normal sinema salonlarından %110 daha büyük olan IMAX sinema perdesi, çevresel görüş alanının dışına taşarak perdenin ortadan kalktığı hissini yaratmaktadır. IMAX salonların en dikkat çekici özelliklerinden biri de özel digital surround ses sistemidir. Ses sistemi, izleyicilerin içine işleyerek filme çekecek şekilde tasarlanmıştır.

Ankara’da sadece Ankamall Cinemaximum’da IMAX salon bulunmaktadır. 2015 yılının Şubat ayında açılan Ankamall IMAX salonu, Ankaralı sinemaseverlerin IMAX kalitesiyle film izlemelerine olanak sağlamıştır. Ankara’daki IMAX sinema salonunda ilk yayınlanan filmler ise Hobbit: Beş Ordunun Savaşı ve Yıldızlararası olmuştur.

Normal sinema salonlarına göre daha yüksek bir ücret ödeyeceğiniz IMAX filmlerin tam bilet fiyatı, 30 TL’dir.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atılan bombalardan dolayı Ankamall’deki bazı sinema salonlarıyla beraber IMAX salonu da hasar görmüştür. Yapılan tamir işleriyle beraber sinema salonu tekrar kullanılabilir hale gelmiştir.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Haftanın Filmi: Hızlı ve Öfkeli 8 | La Ankara
  14 Nisan 2017 18:16

  […] arasında, Hızlı ve Öfkeli 8 var! Haftanın en çok beklenen filmi Hızlı ve Öfkeli 8 filmini IMAX seçeneğiyle de […]

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar