• (Alış) 5.363 TL
    • (Satış) 5.373 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Sokakta Yaşayan Dostlarımız İçin Yardım Projesi

Sokakta Yaşayan Dostlarımız İçin Yardım Projesi
4 Ekim 2018 00:03

Bir kap su bir yap yemek ya da barınak bağışı dışında sokakta yaşayan canlara dövme yaptırarak da yardımda bulunabileceğinizi biliyor muydunuz?

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle Art and Soul Design Store, Tattoo Kitchen, Hacettepe Haydok, Javvuz.com, Haymatlos Mekan ve Dharma Coffee güçlerini birleştirip harika bir sosyal projeye imza atıyor ve sokakta yaşayan dostlarımız için mama getirenlere ücretsiz dövme yapıyorlar. 30 Eylül – 7 Ekim günleri arasında, 3.sü düzenlenen projenin mimarlarından Anıl Atılgan Özdemir ile bu güzel yardım kampanyası ve dövme sanatı üzerine sohbet ettik.

Hedefimiz 4,5 ton mama!

Bestekar Caddesi üzerinde Art and Soul Design Store adında bir dövme stüdyosu bulunan Anıl bey, 6 yıldır dövme sanatı ile uğraşıyor. Son 1,5 yıllık kısmında ise sokak hayvanları için oldukça ses getiren bir yardım projesi düzenliyor.

“Şu an 3.sünü düzenlediğimiz projemizin ilkini bir veteriner arkadaşımın desteği ile başlatmıştım. Sonra Dharma Coffee’den Umut arkadaşımın desteği ile ikincisini gerçekleştirdik. İkisinin toplamında 2,5 ton mamaya ulaştık. Şimdi 4,5 tona ulaşma hedefimiz var.” diyor Anıl bey.

Mamalar ihtiyaç sahiplerine gidecek

Dharma Coffee’de dövme arası sohbet ettiğimiz Anıl bey’den hayvanseverlerin bağışı ile toplanan mamaların destek görmeyen barınaklara ve kendi imkanları ile sokaktaki hayvanlara bakmaya çalışan yardımseverlere ulaştırılacağını öğreniyorum.

Projenin güzel insanlarla tanışıp iyi zamanlar geçirmeye vesile olduğunu vurgulayan Anıl bey, 5 Ekim Cuma akşamı Haymatlos Mekan’da düzenlenecek bağış etkinliğinde hem çok eğlenip hem de bolca bağış toplamayı umuyor. Haymatlos Mekan’da toplanan bağışların, sokaktaki hayvanların veteriner masraflarına destek olmak için kullanılacağından bahsediyor.

Dövme yaptırmak üzerine…

Sohbetimizin devamında, etkinliği duyup destek olmak istemiş fakat dövme yaptırmak ile ilgili çekinceleri olan kişiler olabileceğini konuşuyoruz. “Dövme acele ile verilen bir karar olmamalı. Sonradan pişman olmayacağınız şeyler yaptırın.” diyor Anıl bey.

“Kimin nasıl yaptığı, yapıldıktan sonra nasıl bakıldığı çok önemli. İnternetten araştırın ve yaptırmadan önce bilen birilerine danışın. Dövme yaptırmak konusunda çekinceleriniz varsa, yine de proje destekçisi mekanlara mama göndererek katkıda bulunabilirsiniz.” diye ekliyor.

4 Nisan’da hedef daha büyük!

Şu an 4 dövmeci olarak destek verdikleri projenin, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanlarını Koruma Günü kapsamında Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılmasını istiyor Anıl bey. “Her ilden 1 ekip destek verse, çok daha büyük bir proje olabilir, o zaman çok daha güzel sonuçlara ulaşabiliriz” diyor.

Hedeflenenden çok daha fazla mamaya ve desteğe ulaşmasını temenni ettiğim Anıl Atılgan Özdemir’e sohbeti için teşekkür ederim.

*Biz de La Ankara olarak, sokakta yaşayan dostlarımıza yardım eden bu güzel projeyi gönülden destekliyoruz.

Melda AKALIN

Melda AKALIN

📌ODTÜ'lü Filozofumtrak 🤔🎓 📌ArtLover 🎭🎨🎵🎬💃🏼 📌Member of AFSAD

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X