• (Alış) 5.779 TL
    • (Satış) 5.79 TL
    • (Alış) 6.694 TL
    • (Satış) 6.706 TL

Sosyal Medyada ”Evet-Hayır” Atışmaları

Sosyal Medyada ”Evet-Hayır” Atışmaları
11 Nisan 2017 02:06

16 Nisan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Referandumu’na az bir zaman kaldı. Siyasi partiler, çeşitli mecralarda görüşlerini yaymaya çalışıyor. Billboardlar, televizyon reklamları, mitingler ve en önemlilerinden biri de sosyal medya! Ankara’daki belediyelerin yaptığı referandum seçim çalışmalarında ilginç görüntüler ortaya çıktı. CHP’li Çankaya Belediyesi ve AKP’li Keçiören Belediyesi arasındaki mizah içeren Twitter atışması, kavgadan çok böyle güzel bir şekilde seçime gidilmesine duyulan özlemi gösterdi ve birçok kesimin takdirini topladı.

Evet’e ve Hayır’a odaklanmış olduğumuz seçim kampanyaları sürecinde, birbirini durmadan suçlayan siyasileri görmek yerine mizah dolu tatlı atışmaları ve göndermeleri görmek isteriz.

Keçiören Belediyesi, 2016 yılında 6.607 çifti evlendirmiş. Yaptığı çalışmayı ”Evet Rekoru” yazısıyla billboardlarda paylaşarak, ince bir mesaj veriyorlar. Çankaya Belediyesi, 1 Nisan 2017 tarihinde bu reklamın görselini paylaşarak ”Keçiörenli dostlarımız 6607 çifti evlendirmiş. #Hayır’lı olsun :)” diyerek gönderme yapıyor.

Ertesi gün yapılan göndermeye cevap veren Keçiören Belediyesi, ”Çankaya’lı dostlarımızı da mutluluğun sırrı #evet demeye davet ediyoruz.” şeklinde bir tweet atıyor.

Bu arada Mamak Belediyesi’nin hava durumunu verdikten sonra ”Tam da çocuklarla vakit geçirmelik bir gün değil mi?” yazısıyla paylaştığı lego parçalarından oluşan ”EVET” tweeti de oldukça güzeldi.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar