Yaşar: ”Ankara’nın En Temiz İlçesi Yenimahalle”

Yaşar: ”Ankara’nın En Temiz İlçesi Yenimahalle”
5 Ağustos 2016 11:38

Yenimahalle Belediyesi, 6 yıl önce uygulamaya koyduğu “yeraltı çöp konteyneri projesi” ile yazları oluşan çöp kokusuna son verdi. Belediye tarafından ilçenin birçok bölgesine yerleştirilen yer altı çöp konteynerleri sayesinde özellikle yazın çevreye yayılan kötü kokuların önüne geçiliyor.

Belediye, Ankara’da ilk kez uygulanan yer altı çöp konteynerleri ile hem estetik hem de hijyenik açıdan ilçede bir yeniliğe öncülük etti. Özellikle site önleri ve kalabalık bölgelere yerleştirilen bin 370 konteyner, hem çöplerden akan suları dışarı sızdırmıyor, hem de kötü kokuları içeri hapsediyor. Konteynerlerin temizlik ve bakımları ise belli periyotlarda yapılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 5 kişilik gruplar halinde günlük, 5 ton ve 3 ton çöpü haznesinde barındırabilen çöp konteynerini boşaltıyor. Ayda bir de konteynerleri özel makineli araçlarla ilaçlayarak yıkıyor.

“Ankara’nın en temiz ilçesi Yenimahalle”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara’nın en temiz ilçesinin Yenimahalle olduğunu dile getirdi. Yaşar, “Yenimahalle’yi etrafa saçılan çöplerden ve görüntü kirliliğinden kurtardık. Gerek görüntüsü gerekse de özellikleriyle oldukça kullanışlı olan bu konteynerler, özellikle yaz aylarında vatandaşlarımıza çok büyük kolaylık sağlıyor. Sokaklarda oluşan çöp akıntıları ve kötü kokular ilçemizde tarih oldu. Yenimahalle, Ankara’nın en temiz ilçesi olmaya devam edecek” dedi.

Bir Yorum Yazın