Akyurt’ta Meslek Tanıtım Fuarı Yapıldı

Akyurt’ta Meslek Tanıtım Fuarı Yapıldı
2 Haziran 2016 12:25

Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu tarafından Akyurt’ta meslek tanıtımı ve yöneltme fuarı gerçekleştirildi.

Fuarın açılışını Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Vekili Ertekin Şan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan birlikte yaptılar.

Akyurt Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Akyurt Nusret Fişek mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kendi geliştirdikleri projelerden oluşan fuarda meslek seçimi yapacak öğrenciler için tanıtım yaptı.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş açılışta yaptığı konuşmada “Çocuklarımız, ülkemizin geleceği. Onların en iyi şekilde yetişmesi, güzel mesleklerde çalışması ve ülkemize faydalı işler yapabilmesi için kendi hayatını yönlendirme sorumluluğuna sahip olması gerekir. Bizler eskiden ailelerimizin yönlendirmesiyle bir yerlere geldik. Ancak bu her zaman başarı getirmez. Çocuklarımız kendi iradeleriyle mesleklerini seçtikleri zaman daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Farklı meslek gruplarının çalışmalarından oluşan bu fuar, gelecekte çocuklarımızın nasıl bir meslek istediğinin farkında olması, başarılı olmasını da etkileyecektir.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın