Ankara Metrosunda Son Sefer Saati Değişti!

Ankara Metrosunda Son Sefer Saati Değişti!
27 Mayıs 2016 17:01

Yaklaşık 250 gencin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile buluştuğu “Başkan Gökçek, Gençlerle Ankara’yı Tartışıyor” isimli toplantıda Ankara metrosunun son sefer saati hakkında önemli bir karar alındı. Toplantının ikinci günündeki gündem, ”Ulaşım ve Trafik Düzeni” oldu.

Buluşmada Başkan Melih Gökçek, Ankara’da ulaşımla ilgili yapılan çalışmaları ve projeleri aktardı. Gençlerin taleplerini de dinleyen Gökçek, Ankara Metrosu’nun eski sisteme dönerek son sefer saatini değiştirilmesine olumlu yanıt verdi. Melih Gökçek, “Metrolardaki sinyalizasyon sistemleri entegrasyon çalışmalarını yürüten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın talebiyle son sefer saatini 23.00’a çekmiştik. Ancak şimdi yeniden 24.00’e uzatılması talimatını veriyorum” dedi.

Melih Gökçek’in talimatı doğrultusunda yapılan değerlendirmelerin ardından Ankara Metrosu’nun son sefer saati, yeniden 00:00 oldu.

EGO Genel Müdürlüğü, düzenlemeyi internet sitesi üzerinden ”Gençlerden gelen talep üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın İ. Melih Gökçek’in talimatı ile metro seferleri gece saat 24′ e alınmıştır…” mesajıyla duyurdu.

Bir Yorum Yazın