Ankara Spor Merkezleri

Ankara Spor Merkezleri
3 Mayıs 2016 00:35

Spor gerek erkeklerin gerekse bayanların vücutlarını şekillendirmek ve sağlıklı olmak için yaptıkları aktivitelerdir. Zihin güçlerimizin gelişmesini ve bizlerin hoş vakit geçirmesini sağlayan spor, gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Her yaşta yapılması gereken spor, tarihi çok eskilere dayanan bir aktivitedir. Aslında herkes spor yapmanın faydalı olduğunu bilmekte ve kendileri için gerekli olduğunun farkındadır. Ancak sosyal hayatın vermiş olduğu yorgunluk birçok kişiyi spor yapmaktan alıkoymaktadır. Bu yetmezmiş gibi insanların sınavları, toplantıları veya mesaileri gibi pek çok faktör insanlara sporun zaman kaybolduğunu düşündürmektedir. Biz biliyoruz ki bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Bu düşüncenin yok edilmesi için, hemen her yerde sizlere yardımcı birçok spor salonu açılmaktadır.

Spor salonlarının tercih edilme nedenleri neler?

İnsanlar spor salonları sayesinde, hem sporu daha eğlenceli hale getirmekte hem de uzman kişilerin kontrolünde yapmaktadırlar. Spor salonlarını seçmelerinin başka bir nedeni de tek başlarına olduklarında sporu çok da önemsememeleridir. Oysa spor salonlarında uzman kişiler tarafından kontrol edilerek hiçbir detay atlanmadan spor yapmaları sağlanmaktadır. Gün geçtikçe de sayılarını arttıran spor salonları Ankara’da da birçok noktada karşımıza çıkmaktadır Sizlerde Ankara’da yaşıyorsanız ve sporla daha yakından ilgilenmek istiyorsanız bu artık çok kolay. Ankara’nın gelişmiş olması bu konuda da sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır. Kızılay, Ümitköy, Etlik, Gölbaşı ve daha birçok ilçelerde oldukça fazla sayıda bulunan spor salonları sizlere büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Bu spor salonlarında profesyonel eğitmenlerin kontrollerinde hazırlanan kişiye özel programlar yer almaktadır. Bu programlar enerjik eğitmenler eşliğinde eğlenceli ve modern ekipmanlar ile yapılmaktadır. Kullanıcıya hitap eden en son teknoloji ekipmanlarıyla sporunuzu yapmanızı sağlayan bu salonlar aynı zamanda hijyene de büyük önem vermektedir. Fitness, cardio, masa tenisi, aqua gym, aerobik 3E, personal training, spinning, wellness ball, yoga, yüzme, pilates, masa tenisi gibi birçok alanda hizmet veren bu spor salonları sizleri sosyal hayatın tüm yorgunluğundan arındırmaktadır. Kilolardan kurtulma isteği ve sağlıklı yaşamın anahtarı olan spor, bu spor salonları ile daha etkili bir şekilde yapılmakta ve sizlere evde yaptığınız spordan çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Hepsi yasal düzenleme ile açılan spor salonları her zaman sizlerin isteklerine karşılık vermektedir. Şikâyetlerinizde ya da memnuniyetsizliklerinizde ise kolaylıkla işlemleriniz halledilmektedir.

Spor salonu seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Spor salonu seçimlerinde ise birçok noktayı göz önünde bulundurmalısınız. Piyasada birçok spor salonunun bulunması sizleri kararsızlığa sokacak ucuz spor salonları daha cazip gelecektir. Ancak bu hususta spor salonundaki eğitmenlerden spor salonunda bulunan ekipmanların güvenliğine, hijyenden verilen hizmetlere kadar bütün detayları çok iyi araştırmalısınız. Çünkü burada önemli olan sizin sağlığınız ve hijyenik olmayan bir spor salonundan bırakın sağlıklı ve dinç bir şekilde çıkmayı, hasta olarak bile çıkabilirsiniz. İyi yapılan bir araştırma sonucunda lüks spor salonları da bulabilirsiniz. Bu salonlar tercih listenizin ilk sıralarında olmalı ve mutlaka spor salonunu önceden gidip görmelisiniz. Spor salonunun seçimi aşamasında bunların yanı sıra seçtiğiniz ya da seçmeyi düşündüğünüz spor salonuna giden kişilerin fikirlerini almanız sizler için faydalı olacaktır. Çünkü orayı deneyen kişilerin atmosferi görmüş olması onların daha net fikir sahibi olmasını sağlamıştır. Sizde bu fikirlerden az da olsa çıkarımlarda bulunmalısınız. Aynı zamanda ilgi alanlarınızı spor salonu seçiminde göz önünde bulundurun. Seçimleriniz de spor salonunun evinize yakın olmasına da dikkat etmelisiniz. Sporu sizler için bu kadar kolaylaştıran bu salonlar, yanlış spor tekniklerinden ve yanlış bilgilerden sizleri kurtaracaktır. Böylelikle spor yapmak çok daha eğlenceli bir hal alacak ve sosyal çevreniz genişleyecektir.

 

Spor Salonları    Yer
Sport International    Bilkent
Base Life Club    Beysukent
Grenada Life Personal Training Beauty    Ümitköy
Dior Gym    Kızılay
NeoLife Club    Çayyolu
Sporty Spor ve Sağlıklı Yaşam Kulübü    Dikmen
TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports    Söğütözü
Andora Sağlıklı Yaşam Merkezi    Batıkent
Deluxe Vogue Spor Club    Çayyolu
Park Life Club    Çayyolu
Fit For Fun Sağlıklı Yaşam Merkezi    Çankaya
Dolphin Sağlıklı Yaşam Kulübü    Eryaman
Oceansa Vip Personal Training    Ümitköy
Sportif Yaşam Kulübü Ümitköy    Ümitköy
Pelops Sports Club    Öveçler
SportsA Life Club    Yaşamkent
Asrın Park Hotel Prana SPA & Wellness    Dikmen
Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar    Çukurambar
Pozitif Sports Club    Mamak
Babor Sports Club    Çukurambar
W&M Fit Studio    Çankaya
Olympic Sport Club    Mamak
B-Fit Cevizlidere    Cevizlidere
Diva Spor Center    Cebeci
Fit Stop Personal Training & Pilates    Çankaya
Fit Point Personal Training Studio    Tunalı
Galea – Power Plate    Bilkent
Anıl Spor Center    Mamak
Hit Spor Center    Etlik
Bulut Spor Merkezi    GOP
Reactive Personal Training & Pilates    Çayyolu
Re Born Sports Club    Balgat
Heaven Sports Club    Batıkent
Elvankent Spor Merkezi    Elvankent
Power Line Sport Center    Demetevler
Özgür Çelik Spor Merkezi    Demetevler
CSR Sports Center    Birlik Mahallesi
Taipen Spor Merkezi    Keçiören
Temel Reis Spor Salonu    Dikmen
Gölbaşı Arena Spor Salonu    Gölbaşı
Mestro Sports    Emek
Olimpik Sport Center 2    Etlik
Dizem Sağlık Spor Merkezi    Çayyolu
B-Fit Birlik    Birlik Mahallesi
Air Form Spor Stüdyosu    Yaşamkent
Z Fit Spor Salonu    Maltepe
On Sports Center Etlik    Etlik
Fit in Time Studio Ümitköy    Ümitköy
Wellness Club Spor Merkezi    Yenimahalle
Stüdyo Exercise    Çayyolu
Gym Mini Wellness Club Fitness    Keçiören
B-Fit Yıldız    Yıldız
BM Fit Sport Center    Etlik
Maksimum Spor Merkezi    Etlik
Sağlık Spor Center    Mamak

 

Listeye spor salonu eklemek için İletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın