• (Alış) 5.323 TL
    • (Satış) 5.333 TL
    • (Alış) 6.078 TL
    • (Satış) 6.088 TL

Ankaralı İtfaiyecilerden Hatıra Ormanı

Ankaralı İtfaiyecilerden Hatıra Ormanı
2 Mayıs 2016 18:17

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Gölbaşı’nın Örencik Mahallesi’nde 600 fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu. Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen fidan dikim etkinliğine Ankara İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Beybalta, İHAKDER (İtfaiyeci Hakları Derneği) Başkanı Melih Yiğit ve dernek mensubu itfaiyeciler katıldı.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik, Kur’an tilavetiyle başladı. Programda konuşma yapan İtfaiye Daire Başkanı Sipahi, Hz. Muhammed’in, “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi ağaç dikiniz” hadisine atıfta bulunarak, şunları söyledi:

“İtfaiyeciler, bugün Peygamber Efendimizin hadisine nail olmak için fidanları toprakla buluşturmaya geldiler. Bu hatıra ormanının oluşturulmasında, yer tahsisi yaparak katkıda bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih Duruay’a, İHAKDER Başkanı Melih Yiğit’ e ve fidan dikmeye gelen tüm itfaiyecilere teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik adına yapılan tüm çalışmaları önemsiyoruz” dedi.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar