ATO’dan Kızılcahamam’a Tanıtım Gezisi

ATO’dan Kızılcahamam’a Tanıtım Gezisi
28 Temmuz 2016 16:16

Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara ve ilçeleri ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Şifalı suları ve doğal güzellikleriyle ünlü Ankara’nın turizm merkezlerinden olan Kızılcahamam, ATO’nun düzenlediği tanıtım gezisi etkinliği ile hareketleniyor. 20-21 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ATO Kızılcahamam Tanıtım Gezisi ile ilçenin turizm değerinin arttırılması amaçlanıyor.

Ankara Ticaret Odası ve Atlas Dergisi iş birliği ile düzenlenen Kızılcahamam gezisine İstanbul ve Ankara’dan çok sayıda basın mensubunun katılması bekleniyor. Gezi programında Kızılcahamam Jeoparkı, Soğuksu Milli Parkı, Çamlıdere fosil ağaç ormanı, sütun bazaltlar, mağaralar ve Güdül ilçesindeki doğal güzellikler bulunuyor. Doğa yürüyüşlerinin yapılacağı Kızılcahamam gezisine katılanlar, çadır kampında konaklayacak.

”Ankara’daki İsviçre”

Etkinlik ile ilgili konuşan Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Ankara’nın turizm değerinin Kızılcahamam ile daha çok artacağını belirtirken, bölgede bulunan dağların ve çam ormanlarının görülmeye değer olduğunu söyledi. Bezci, konuşmasında ”İddia ediyorum, Kızılcahamam Ankara’daki İsviçre’dir.” dedi. ATO ve Atlas Dergisi iş birliği ile düzenlenen gezi ile birlikte Kızılcahamam’ın turizm değerinin gösterilmesini amaçladıklarını belirten Salih Bezci, “Bu potansiyelin önemli bir kısmı Kızılcahamam’da bulunuyor. Yemyeşil çam ormanlarıyla kaplı Kızılcahamam, gerek Romalılardan günümüze kadar gelen termal sularıyla, gerekse temiz havası ve doğal güzellikleriyle turizm için biçilmiş kaftandır” dedi.

Bir Yorum Yazın