Bahçeli 7.Caddeyi Trafiğe Kapatalım

Bahçeli 7.Caddeyi Trafiğe Kapatalım
22 Nisan 2016 10:52

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bahçelievler esnaflarıyla bir araya geldi. Esnaf gezileri kapsamında Konur, Karanfil, Selanik, Tunus, Çayyolu ve Tunalı gibi bölgelerde esnafların sorunlarını dinleyen ve karşılıklı fikir alışverişin bulunan Taşdelen’in son durağı Bahçelievler oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de gündeme getirdiği ve uzun süredir tartışılan 7.Cadde’nin trafiğe kapatılması da görüşmede konuşulan konular arasındaydı. Taşdelen bu konuyla ilgili olarak ”7. Cadde’yi araç trafiğine kapatıp, sağlam bir peyzaj çalışmasıyla hareketlendirebiliriz.” dedi.

 

Daha Önce Kapatılamadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 7 yıl kadar önce Bahçelievler 7.Cadde’nin trafiğe kapatılarak yayalara özel hale getirilmesi için referandum yapmıştı. Bahçelievler 7.Cadde’nin trafiğe kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili yapılan referandumda 1.831 oy kullanılmış, bunlardan 1.003 kişi ”kapatılmasın”, 828 kişi ”kapatılsın” şeklinde oy kullanmıştı. Referandumdan çıkan sonuca göre cadde, trafiğe kapatılmamıştı.

Bir Yorum Yazın