Büyükşehir’den Mahalle Panayırları!

Büyükşehir’den Mahalle Panayırları!
6 Haziran 2016 09:45

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı mahalle panayırlar, 2016 yılında yaz boyunca Ankara’nın tüm ilçelerini dolaşacak. 6 Haziran 2016 Pazartesi günü Ankara’nın Nallıhan ilçesinden başlayan panayır, yaz boyunca çocukların ilgi odağı olacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ”Mahalle Panayırı” etkinliği, çocuklara ücretsiz lunapark keyfi sunmasının yanı sıra çeşitli sahne gösterileri ile vatandaşları da bu eğlenceye dahil ediyor. Mahallelere heyecan, hareket ve renklilik götürmesi planlanın panayırın ilk durağı, Nallıhan ilçesi olarak belirlendi.

Nallıhan’daki mahalle panayırının ardından gösteri grubu ikiye ayrılarak ilçeleri gezmeye devam edecek. İlk grup sırasıyla Beypazarı, Güdül, Kazan ilçelerini, ikinci grup ise sırasıyla Çayırhan, Ayaş ve Kızılcahamam ilçelerini gezecek.

Haftanın altı günü Ankara’nın ilçelerinde açık kalacak olan mahalle panayırında midilli atlar, trenler, akülü arabalar, şişme oyuncaklar ile pek çok lunapark oyuncağının yer aldığı panayır alanındaki sahne gösterileri ile akrobasi ve muhteşem sirk grubu heyecanlı bir atmosfer ile konuklarını ağırlayacak. Panayırlarda ayrıca çocuklara yönelik tiyatro gösterileri de yer alacak.

Bir Yorum Yazın